AKADEMIA MŁODYCH REPORTERÓW

AKADEMIA MŁODYCH REPORTERÓW


Nauczyciele: Joanna Sadowska i Mirosław Majewski

To zajęcia dla osób ciekawych świata i ludzi. Dla tych, którzy chcą dowiadywać się ciągle nowych rzeczy oraz interesująco i zrozumiale przekazywać je innym. W Akademii zajęcia odbywają się w ramach dwóch modułów: prasowego i radiowo-telewizyjnego.
Podczas warsztatów prasowych uczymy się, gdzie szukać źródeł informacji oraz jak zbierać materiały do artykułów, a potem tworzyć z nich teksty. Poznajemy też tajniki fotografii prasowej. Do każdego zadania podchodzimy z otwartym umysłem i kreatywnie. Uczymy się, że w dziennikarstwie najważniejsza jest rzetelność, obiektywizm i odpowiedzialność za słowo. Nie chcemy być tylko teoretykami. Dlatego tworzymy Hajdpark – gazetę przygotowywaną przez młodych i dla młodych. Coraz częściej pojawiamy się na łamach lokalnej prasy i kwartalnika Kultura Chełmska.
Warsztaty radiowo-telewizyjne to propozycja głównie dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych. Adepci dziennikarstwa pracują na zajęciach z dźwiękiem i obrazem. Tworzą informacje, relacje, reportaże i dokumenty. Materiały uczestników zajęć były emitowane dotychczas na antenach Polskiego Radia Lublin i Radia BON TON.
Akademia Młodych Reporterów w Internecie: http://wordpress1818729.home.pl/mdk/ i https://www.facebook.com/hajdparkmdk