Jesienne pejzaże

Pracownia Color Wheel serdecznie zaprasza na wystawę zatytułowaną „Jesienne pejzaże” którą będzie można obejrzeć już 5 lutego w Galerii Na Górce w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul Pocztowej 41.

Eksponowane prace wykonane są w technice ecoprintu. Ecoprint to nowa technika druku kontaktowego wykorzystującego właściwości barwiące roślin. Już w październiku kiedy na drzewach jeszcze lśniły w słońcu wielobarwne liście a w ogrodach kwitły ostatnie kwiaty w pracowni plastycznej młodzi artyści eksperymentowali przy tworzeniu prac drukarskich na tkaninie. Matryce tworzone były z kompozycji liści, kwiatów, owoców i ziół układanych na materiale, zwijane w rulon a następnie farbowane w różnorodnych środkach barwiących takich jak zioła, pestki, liście warzywa, barwniki . Przedmioty pokryte rdzą także miały swój udział w barwieniu. Gotowanie, przelewanie, solenie, octowanie, płukanie i oczekiwanie na końcowy efekt to czynności towarzyszące powstawaniu prac w tej technice. Odbitki roślin dały niepowtarzalny efekt – botaniczny ślad natury. Techniki ecoprintu nie należy mylić ze znanym od lat farbowaniem naturalnym.

Serdecznie zapraszamy

Nauczyciel prowadzący pracownię Color Wheel – artysta plastyk Elżbieta Krzywicka