Akcja „Jesteśmy z Wami!”

Kochani! Jesteśmy i działamy. Wszystkie ręce na pokład! W MDK urządziliśmy „Strefę zabaw”. To przyjazna przestrzeń, w której dzieci – nie tylko ukraińskie – mogą spędzić czas, zjeść przekąskę, pobawić się, albo odpocząć. Tu także prowadzimy warsztaty dla grup ukraińskich.


Dzieci uchodźców dołączają także do zajęć w naszych stałych pracowniach, m.in. tanecznych, muzycznych, plastycznych i modelarskich. Jesteśmy dumni z naszych wychowanków, którzy przyjmują ich w bardzo otwarty i serdeczny sposób.
Od przyszłego tygodnia rozpoczynamy kolejne działanie. Nasi nauczyciele w ramach wolontariatu będą prowadzili zajęcia poza MDK, na terenie miasta; w punktach, gdzie przebywają zorganizowane grupy ukraińskich dzieci.
Kontynuujemy też zbiórkę artykułów plastycznych, kolorowanek, klocków, słodyczy, soków i wody w małych opakowaniach. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas do tej pory. Z tego, co podarowaliście – już korzystają dzieci. Jeśli ktoś jeszcze chciałby wesprzeć zbiórkę, może to zrobić, przynosząc dary do MDK, ul. Pocztowa 41, od poniedziałku do piątku w godz. 8-20 lub w poniedziałek 7 marca w godz. 17-18 do ChDK, przed charytatywnym koncertem Impresje Jazzowe dla Ukrainy.
Jednocześnie w odpowiedzi na pojawiające się pytania informujemy, że nie będziemy udostępniać zdjęć z zajęć z naszymi ukraińskimi podopiecznymi. Nie chcemy tego robić mając na względzie ich komfort i spokój. Prosimy, aby uszanować tę decyzję. Będziemy za to na bieżąco informowali o tym, co robimy za pośrednictwem naszego profilu na Fb.

Możesz również polubić…

Advertisment ad adsense adlogger