BALLO ART z tytułem Młody Talent Roku

Mini Formacja BALLO ART została uhonorowana tytułem „Młody Talent Roku” w konkursie organizowanym przez Redakcję Nowego Tygodnia. W środę 24 czerwca, dziewczęta wraz ze swoją nauczycielką Sabiną Englot, odebrały z rąk przedstawicieli gazety, pamiątkowy dyplom oraz nagrodę pieniężną w wysokości tysiąca złotych.
Mini Formacja BALLO ART powstała w roku szkolnym 2016/2017. Obecnie tworzą ją: Natalia Celińska (w BALLO od 2011 roku), Paulina Ćwikła (w BALLO od 2012 roku), Wiktoria Kozik (w BALLO od 2011 roku), Zuzanna Paluch (w BALLO od 2011 roku), Nikoletta Szulc (w BALLO od 2010 roku), Weronika Wanarska (w BALLO od 2009 roku) oraz Aleksandra Zienkiewicz(w BALLO od 2017 roku). Cała siódemka oprócz zajęć programowych z tańca i akrobatyki w Młodzieżowym Domu Kultury w Chełmie, od lat wkłada dodatkową pracę w podnoszenie swojej wiedzy i umiejętności związanych z tańcem.
Tancerki uczestniczą w wielu warsztatach tanecznych na terenie całej Polski, szkoląc się pod okiem wybitnych pedagogów. Ich dodatkowa edukacja taneczna to również wiele godzin treningów w czasie zimowych i letnich obozów tanecznych oraz podczas „podglądania” warsztatu artystów-tancerzy w profesjonalnych instytucjach kultury. Nasze tancerki próbują również sił tworząc autorskie choreografie. Wszystkie dziewczęta oprócz pracy w Mini Formacji tańczą również repertuar kilkunastoosobowej Formacji BALLO ART. Większość z nich opracowuje także choreografie solowe i duety.
Choć jeszcze są nastolatkami, wykazują się ogromną dojrzałością w przekazywaniu myśli i emocji, które angażują i bawią innych. To właśnie one poruszają i wzruszają publiczność – często do łez. Patrząc na ich taniec można usłyszeć… mowę ich serc. Są również świadomymi, krytycznymi odbiorcami kultury, aktywnie uczestniczącymi w otaczającym je życiu artystycznym. Są ciekawe świata, ludzi i sztuki. Ich wielka pasja jaką jest taniec, to prawdziwa przyjaźń oraz tysiące wspólnie spędzonych godzin na salach treningowych, na konkursach i w teatrach. To także wspólne podróże, posiłki, wspólne porażki i zwycięstwa, wspólne przeżywanie, tworzenie, odczuwanie. Ta siedmioosobowa grupa dzięki systematycznej i rzetelnej pracy, zaangażowaniu, poświęceniu i talentowi tanecznemu swobodnie porusza się w różnych stylach tanecznych. Taniec dla dziewcząt stał się największą pasją, a scena miejscem, w który czują się najlepiej. Bogaty repertuar BALLO oscyluje w granicach szeroko pojętego modern dance, jazzu, emocjonalno-fabularnych etiud tanecznych i widowiskowych form teatru tańca. Mini Formacja BALLO prezentuje go na licznych pokazach, podczas audycji tanecznych w chełmskich szkołach i przedszkolach oraz na koncertach charytatywnych.
Tancerki były wielokrotnie nagradzane Nagrodą Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie, a w ubiegłym roku otrzymały zaszczytny tytuł NASZ NAJLEPSZY za całokształt swoich osiągnięć dla MDK. Formacja ma na koncie także najwyższe miejsca na podium na liczonych konkursach, turniejach i festiwalach tańca. Utalentowana Mini Formacja BALLO ART stała się wizytówką nie tylko Młodzieżowego Domu Kultury, ale także naszego miasta i regionu.
Autor sesji zdjęciowej: Anita Marciniewicz-Wanarska