BALLO w „Przestrzeniach sztuki”

Najstarsze tancerki Zespołu Tańca Jazzowego BALLO z Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie zastały zaproszone przez Centrum Kultury w Lublinie i Lubelski Teatr Tańca do udziału w pilotażowym projekcie „Przestrzenie Sztuki”.

Projekt został zrealizowany pod auspicjami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. „Przestrzenie Sztuki” związane z tańcem w roku 2020 są realizowane w czterech wybranych miastach Polski. Centrum Kultury w Lublinie jest operatorem programu zarówno tanecznego jak i teatralnego.
Jednym z głównych filarów programowych jest edukacja. By wspierać pasję młodych adeptów sztuki tańca i instruktorów organizatorzy postanowili uzupełniać codzienną edukację taneczną w ośrodkach regionu lubelskiego o gości – artystów. W ramach projektu osiemnaście osób z grupy BALLO I i BALLO ART wzięło udział w warsztatów z dziedziny tańca współczesnego i klasycznego. Poprowadziła je Izabela Zawadzka.