„Emocjonalne” warsztaty

Trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chełmie odwiedzili nas, aby wziąć udział w warsztatach poświęconych emocjom.

To ważny temat szczególnie teraz, kiedy pandemia tak znacząco zmieniła nasze życie, wpływając nie tylko na nasze zdrowie fizyczne, ale także psychikę.

Radość, zadowolenie, spokój, poczucie bezpieczeństwa: wszyscy chcielibyśmy przeżywać na co dzień tylko takie, pozytywne i przyjemne emocje. Ale rzeczywistość jest inna i dotykają nas także inne uczucia: strach, wstyd, złość… To emocje, które kojarzą nam się negatywnie, źle.
Tymczasem nie ma emocji złych. Są nieprzyjemne, albo trudne, ale one także są nam potrzebne. Są dla nas jakąś wskazówką, informacją. Ważne jest to, co z nimi robimy i czy umiemy sobie z nimi radzić.
Właśnie o tym są nasze „emocjonalne” zajęcia. Podczas pandemii, takie działania mają szczególne znaczenie. Dlatego zachowując zasady bezpieczeństwa, staramy się tego rodzaju zajęcia kontynuować, bo wiemy, że są potrzebne. Zapraszamy do kontaktu zainteresowanych nauczycieli. Warsztaty z młodszymi, ale także starszymi uczniami będziemy prowadzili po wcześniejszym umówieniu grup.

Zobacz także