Ferie z MDK trwają…

Przygotowane przez Młodzieżowy Dom Kultury feryjne atrakcje – warsztaty, zajęcia i zawody – odbywają się w MDK przy ul. Pocztowej 41 oraz w MDK przy Czapli przy ul. Czarnieckiego 8. Wśród propozycji na ferie są także wycieczki.

Co takiego już się wydarzyło i w jakich atrakcjach brali udział uczestnicy Ferii z MDK? Zobaczcie sami:

I Tydzień Ferii z MDK

Piątek 17 stycznia 2020

Kończymy pierwszy tydzień ferii. Piąty dzień zimowego wypoczynku z MDK, to m.in. dalsza część zajęć doskonalących. Swoje umiejętności szlifowali tancerze z Klubu Boogie Twist, wokaliści z zespołu Demex oraz fotografowie z Grupy Paparazzi.
Dodatkowo w pracowni plastycznej Color Wheel dzieci rzeźbiły w glinie podczas zajęć „Pets and cats”. A tych, którzy nie boją się zimna, zaprosiliśmy na boisko przy SP nr 5, gdzie zostały rozegrane Feryjne Zawody Modeli balonów na Ogrzane Powietrze „Bibułkowe obłoki”
W piątek pojechaliśmy również na wycieczkę do Lublina. Naszym celem był Teatr im. H. CH. Andersena i spektakl „Arabela”.
Adaptacja teatralna popularnego niegdyś czechosłowackiego serialu przeniosła nas w świat magii i niesamowitych zdarzeń. A to wszystko za sprawą… magicznego dzwoneczka.
Potem przyszedł czas na powrót do rzeczywistości. Kto po wrażeniach kulturalnych zgłodniał ucieszył się na pewno, że przyszła pora na posiłek. Prawdziwie domowy obiad zaserwowano nam w restauracji „Panie przodem”.

Czwartek 16 stycznia 2020

Oj działo się! W MDK przy Pocztowej 41 barwiliśmy technikami tie dye ubrania. Efekty były bardzo spektakularne, a uczestnicy zajęć wzbogacili się o niepowtarzalnie i oryginalnie zdobione elementy odzieży. Młodsi bywalcy naszych zajęć spędzili trzy godziny na zajęciach „Plastyka, muzyka, ruch”. Tutaj gimnastykowaliśmy ciało i umysł. Graliśmy m.in. w „Państwa, miasta” i kalambury, tańczyliśmy, śpiewaliśmy i bawiliśmy się z wykorzystaniem kolorowej chusty Klanzy.
Przy Pocztowej swoje umiejętności doskonalili także członkowie zespołu Demex, ćwicząc utwory do nowego programu.
Czwartkowe zajęcia odbywały się także w Studio Squat Plac 1000-lecia. Uczestnicy zajęć „Mała orkiestra finalizowali tam komponowanie i nagrywanie własnej piosenki.
Dużo działo się też w MDK przy Czapli. Już od rana trwały warsztaty tańca jazzowego, a następnie warsztaty Teatru Tańca Ballo ART.
Swoje umiejętności doskonalili również tancerze Klubu Boogie Twist oraz fotografowie z grupy Paparazzi. „Mydlane szaleństwo” to były z kolei zajęcia przygotowane dla młodych plastyków w pracowni Color Wheel.
Tego dnia nie zabrakło też sportowych emocji. W hali MOSiR rozegrane zostały Zawody Modeli Szybowców Halowych.

Środa 15 stycznia 2020

To trzeci dzień ferii z MDK, a w nim zajęcia plastyczne, na których w pracowni Color Wheel powstawały filcowe portrety. Natomiast na zajęciach plastycznych w pracowni Modna Sztuka – wyklejanki i wycinanki „Kolaże miejskie”. Pracownia modelarska Dedal i Ikar zaprosiła tym razem młodych modelarzy do konstruowania balonów. Z kolei w studio Squat dzieci komponowały i nagrywały piosenki na warsztatach muzycznych „Mała orkiestra”. A skoro o muzyce mowa – w sali teatralnej MDK dla wszystkich chętnych zorganizowaliśmy karaoke.
Nie zabrakło także kontynuacji zajęć doskonalących stałych form MDK.

Wtorek 14 stycznia 2020

Drugi dzień ferii z MDK. Kontynuowaliśmy zajęcia plastyczne w pracowni Color Wheel., a w pracowni Modna Sztuka powstawały kolejne kalkowe obrazy na warsztatach z „Zimową kalkografią”. Miłośnicy modelarstwa, którzy dzień wcześniej wykonywali własne mikroszybowce, spotkali się na  w zawodach zorganizowanych w SP Nr 8. Jak co dzień można było także obserwować zajęcia doskonalące form MDK: Zespołu tańca Jazzowego Ballo, Boogie Twist, Zespołu Demex oraz  Klubu Krajoznawczo-Turystycznego Młodzik. Tego dnia pracowała też Grupa Paparazzi.

Poniedziałek 13 stycznia 2020

Pierwszy dzień ferii zaczęliśmy dosłownie odlotowo, bo w pracowni modelarskiej Dedal i Ikar tworzyliśmy mikroszybowce. Dla miłośników malowania i tworzenia niezwykłych rzeczy przygotowaliśmy podwójną dawkę zajęć plastycznych. W pracowni plastycznej Color Wheel dzieci zdobiły przy pomocy farb porcelanowe kubki. Drugimi warsztatami plastycznymi – tym razem w pracowni Modna Sztuka – była „Zimowa kalkografia”. Przy pomocy kalki, papieru i żelazka dzieci tworzyły niesamowite prace.
Poza tym odbywały się również zajęcia doskonalące form MDK, w tym Zespołu Tańca Jazzowego Ballo, Boogie Twist, zespołu wokalnego Demex oraz grupy Paparazzi.
Warto zaznaczyć, że wszystkie zajęcia doskonalące mają charakter otwarty. Każdy może przyjść i zobaczyć, jak powstają taneczne choreografie, jak rozwijać umiejętności wokalne oraz jak powstają zdjęcia i jak wygląda pracownia fotograficzna.