Podsumowujemy Ferie z MDK

Przygotowane przez Młodzieżowy Dom Kultury feryjne atrakcje – warsztaty, zajęcia i zawody – odbywały się w MDK przy ul. Pocztowej 41 oraz w MDK przy Czapli przy ul. Czarnieckiego 8. Wśród propozycji na ferie były także wycieczki.

Co takiego się wydarzyło i w jakich atrakcjach brali udział uczestnicy Ferii z MDK? Zobaczcie sami:

II Tydzień Ferii z MDK

Piątek 24 stycznia

Ostatnią atrakcją tegorocznych ferii była wycieczka do Zagrody Edukacyjnej w Wolawcach. Jak uprawiać sałatę na wodzie, czym karmić kozy, w jaki sposób przygotować autorską torbę ekologiczną, jak smakuje kiełbasa prosto z ogniska i jak zrobić kulig bez śniegu? My już to wiemy po piątkowej edukacyjno-rekreacyjnej wyprawie. Dziękujemy gospodarzom za gościnę, atrakcyjny program wycieczki i miłą atmosferę!

Czwartek 23 stycznia

Zbliżamy się do końca ferii, ale tempa nie zwalniamy! Dziś na zajęciach muzyczno-tanecznych „Do re mi” dobrze bawiliśmy się podczas gier i zabaw muzycznych. Gimnastykowaliśmy umysł grając w kalambury i rysowaliśmy, jak powinny wyglądać bezpieczne ferie.
Poza tym w kilku pracowniach odbywały się zajęcia doskonalące. Swoje umiejętności rozwijali tancerze tańca jazzowego i boogie woogie, a także koła turystycznego i „Plastelowni”

Środa 22 stycznia

Co działo się w środę? Odwiedziliśmy Muzeum Ziemi Chełmskiej. Naszym przewodnikiem po świecie sztuki współczesnej była historyk sztuki Jagoda Barczyńska. Oglądane obrazy i rzeźby oraz niezwykle interesujące opowieści naszej przewodniczki zainspirowały uczestników wycieczki. Efekt? Jedyne w swoim rodzaju kolaże, które powstały podczas muzealnych warsztatów.
Tego dnia dużo działo się także w pracowni Color Wheel. Młodzi plastycy zamienili się w meblowych designerów i wykorzystując swoje talenty dali drugie życie starym meblom. Tymczasem najmłodsi miłośnicy sztuk plastycznych w Plastelowni malowali swoje marzenia.
Poza tym nie zabrakło zajęć doskonalących dla tancerzy. Artystyczny kunszt szlifowali tancerze Ballo oraz grup boogie: Swing Dance Junior, Mini Boogie Twist oraz Boogie Twist Kids.

Wtorek 21 stycznia

We wtorek 21 stycznia w pracowni Color Wheel dzieci tworzyły bajecznie kolorowe i do złudzenia przypominające prawdziwe – kwiaty z krepiny. Z kolei uczestnicy warsztatów wokalnych uczyli się jak prawidłowo oddychać i jak rozluźniać ciało podczas… zajęć jogi z Kasią Koper.
Tego dnia także swoje umiejętności doskonaliły dzieci, które na co dzień uczęszczają na zajęcia w pracowniach Plastelownia, Dedal i Ikar oraz tancerze z grup Swing Dance Juniors, Mini Boogie Twist i Boogie Twist Kids

Poniedziałek 20 stycznia

Drugi tydzień ferii rozpoczęliśmy od Zawodów Samochodów Zdalnie Sterowanych „Z piskiem opon”. W tej rywalizacji wszyscy byli wygrani! Poza tym kontynuowaliśmy zajęcia doskonalące tancerzy Klubu Boogie Twist, młodych artystów z pracowni Color Wheel oraz początkujących aktorów z grup teatralnych

 

I Tydzień Ferii z MDK

Piątek 17 stycznia 2020

Kończymy pierwszy tydzień ferii. Piąty dzień zimowego wypoczynku z MDK, to m.in. dalsza część zajęć doskonalących. Swoje umiejętności szlifowali tancerze z Klubu Boogie Twist, wokaliści z zespołu Demex oraz fotografowie z Grupy Paparazzi.
Dodatkowo w pracowni plastycznej Color Wheel dzieci rzeźbiły w glinie podczas zajęć „Pets and cats”. A tych, którzy nie boją się zimna, zaprosiliśmy na boisko przy SP nr 5, gdzie zostały rozegrane Feryjne Zawody Modeli balonów na Ogrzane Powietrze „Bibułkowe obłoki”
W piątek pojechaliśmy również na wycieczkę do Lublina. Naszym celem był Teatr im. H. CH. Andersena i spektakl „Arabela”.
Adaptacja teatralna popularnego niegdyś czechosłowackiego serialu przeniosła nas w świat magii i niesamowitych zdarzeń. A to wszystko za sprawą… magicznego dzwoneczka.
Potem przyszedł czas na powrót do rzeczywistości. Kto po wrażeniach kulturalnych zgłodniał ucieszył się na pewno, że przyszła pora na posiłek. Prawdziwie domowy obiad zaserwowano nam w restauracji „Panie przodem”.

Czwartek 16 stycznia 2020

Oj działo się! W MDK przy Pocztowej 41 barwiliśmy technikami tie dye ubrania. Efekty były bardzo spektakularne, a uczestnicy zajęć wzbogacili się o niepowtarzalnie i oryginalnie zdobione elementy odzieży. Młodsi bywalcy naszych zajęć spędzili trzy godziny na zajęciach „Plastyka, muzyka, ruch”. Tutaj gimnastykowaliśmy ciało i umysł. Graliśmy m.in. w „Państwa, miasta” i kalambury, tańczyliśmy, śpiewaliśmy i bawiliśmy się z wykorzystaniem kolorowej chusty Klanzy.
Przy Pocztowej swoje umiejętności doskonalili także członkowie zespołu Demex, ćwicząc utwory do nowego programu.
Czwartkowe zajęcia odbywały się także w Studio Squat Plac 1000-lecia. Uczestnicy zajęć „Mała orkiestra” finalizowali tam komponowanie i nagrywanie własnych piosenek.

 

Dużo działo się też w MDK przy Czapli. Już od rana trwały warsztaty tańca jazzowego, a następnie warsztaty Teatru Tańca Ballo ART.
Swoje umiejętności doskonalili również tancerze Klubu Boogie Twist oraz fotografowie z grupy Paparazzi. „Mydlane szaleństwo” to były z kolei zajęcia przygotowane dla młodych plastyków w pracowni Color Wheel.
Tego dnia nie zabrakło też sportowych emocji. W hali MOSiR rozegrane zostały Zawody Modeli Szybowców Halowych.

Środa 15 stycznia 2020

To trzeci dzień ferii z MDK, a w nim zajęcia plastyczne, na których w pracowni Color Wheel powstawały filcowe portrety. Natomiast na zajęciach plastycznych w pracowni Modna Sztuka – wyklejanki i wycinanki „Kolaże miejskie”. Pracownia modelarska Dedal i Ikar zaprosiła tym razem młodych modelarzy do konstruowania balonów. Z kolei w studio Squat dzieci komponowały i nagrywały piosenki na warsztatach muzycznych „Mała orkiestra”. A skoro o muzyce mowa – w sali teatralnej MDK dla wszystkich chętnych zorganizowaliśmy karaoke.
Nie zabrakło także kontynuacji zajęć doskonalących stałych form MDK.

Wtorek 14 stycznia 2020

Drugi dzień ferii z MDK. Kontynuowaliśmy zajęcia plastyczne w pracowni Color Wheel., a w pracowni Modna Sztuka powstawały kolejne kalkowe obrazy na warsztatach z „Zimową kalkografią”. Miłośnicy modelarstwa, którzy dzień wcześniej wykonywali własne mikroszybowce, spotkali się na  w zawodach zorganizowanych w SP Nr 8. Jak co dzień można było także obserwować zajęcia doskonalące form MDK: Zespołu tańca Jazzowego Ballo, Boogie Twist, Zespołu Demex oraz  Klubu Krajoznawczo-Turystycznego Młodzik. Tego dnia pracowała też Grupa Paparazzi.

Poniedziałek 13 stycznia 2020

Pierwszy dzień ferii zaczęliśmy dosłownie odlotowo, bo w pracowni modelarskiej Dedal i Ikar tworzyliśmy mikroszybowce. Dla miłośników malowania i tworzenia niezwykłych rzeczy przygotowaliśmy podwójną dawkę zajęć plastycznych. W pracowni plastycznej Color Wheel dzieci zdobiły przy pomocy farb porcelanowe kubki. Drugimi warsztatami plastycznymi – tym razem w pracowni Modna Sztuka – była „Zimowa kalkografia”. Przy pomocy kalki, papieru i żelazka dzieci tworzyły niesamowite prace.
Poza tym odbywały się również zajęcia doskonalące form MDK, w tym Zespołu Tańca Jazzowego Ballo, Boogie Twist, zespołu wokalnego Demex oraz grupy Paparazzi.
Warto zaznaczyć, że wszystkie zajęcia doskonalące mają charakter otwarty. Każdy może przyjść i zobaczyć, jak powstają taneczne choreografie, jak rozwijać umiejętności wokalne oraz jak powstają zdjęcia i jak wygląda pracownia fotograficzna.

Możesz również polubić…

Advertisment ad adsense adlogger