Inauguracja projektu Trzymaj Fason

Rozpoczął się kolejny projekt MDK współfinansowany ze środków Miejskiej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chełmie. „Trzymaj fason – wizualny przekaz w przestrzeni miejskiej. Propagowanie zdrowego stylu życia bez alkoholu” to propozycja dla tych, którzy mają więcej niż 12 lat, interesują się grafiką i modą, albo po prostu chcą nauczyć się czegoś nowego i ciekawie spędzić czas.

Młodzież uczestnicząca w projekcie ma za sobą już dwa spotkania. Na pierwszym, w poniedziałek 19 sierpnia, gościliśmy policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. Funkcjonariusze opowiadali uczestnikom projektu o negatywnych skutkach stosowania używek – w tym alkoholu – oraz o tym, jak się ich ustrzec. Tym samym wprowadzili uczestników w temat przedsięwzięcia.

Rozpoczęliśmy pracę nad projektowaniem haseł propagujących zdrowy styl życia bez alkoholu. Udało się też zacząć tworzenie matryc, których użyjemy do odbicia haseł i znaków graficznych na t-shirtach.
Kolejne dwa spotkania zaplanowane są na 26-27 sierpnia. A w połowie września przed nami plenerowy pokaz, podczas którego zaprezentujemy nasze dzieła.

Możesz również polubić…

Advertisment ad adsense adlogger