Informacja dotycząca rekrutacji

W odpowiedzi na pojawiające się pytania dotyczące rekrutacji przypominamy, że nabór na nowy rok szkolny 2022/23 na wolne miejsca w MDK odbędzie się W CZERWCU 2022 r. zgodnie z przepisami Prawa Oświatowego, Zarządzeniem Prezydenta Miasta Chełm oraz wytycznymi Kuratorium Oświaty.

Aktualnie NIE JEST prowadzony nabór do żadnej z 57 grup działających w MDK, a wszystkie formy artystyczne MDK działają zgodnie z planem pracy. Obecnie w naszej placówce swoje pasje i zainteresowania rozwija na co dzień 600 wychowanków.

Jednocześnie informujemy, że w odpowiedzi na obecną sytuację spowodowaną wojną w Ukrainie i napływem do naszego kraju uchodźców, od dnia 28 lutego zaprosiliśmy na nasze zajęcia również dzieci ukraińskie. Robimy wszystko, aby nasi goście czuli się w placówce jak najbardziej komfortowo. Jesteśmy dumni z naszych wychowanków, którzy w sposób otwarty i serdeczny przyjęli swoich ukraińskich kolegów. Dziękujemy też rodzicom, którzy podchodząc do tej nadzwyczajnej sytuacji z pełnym zrozumieniem, wspierają nas w działaniach pomocowych.

Wspólne zajęcia dzieci polskich i ukraińskich odbywają się w ramach akcji „JESTEŚMY Z WAMI”. Pragniemy podkreślić, że z uwagi na dużą rotację dzieci ukraińskich w naszej placówce oraz fakt, iż obecnie NIE PROWADZIMY REKRUTACJI na zajęcia, nie są one zapisywane do stałych form MDK.

Możesz również polubić…

Advertisment ad adsense adlogger