Kolejne pierwsze miejsce dla Ballo

Jak co roku przed wakacjami Lubartowski Ośrodek Kultury zaprasza wszystkich miłośników tańca na Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne o Puchar Burmistrza Miasta Lubartów. W 2019 roku, 9 czerwca odbyła się już XXVIII edycja Konfrontacji.

Zespół Tańca Jazzowego BALLO z Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie od kilku sezonów bierze udział w lubartowskim konkursie. Zawsze z miejscami na podium. Tak było i tym razem. BALLO reprezentowała siedmioosobowa Mini Formacja. Dziewczęta mogły przedstawić swój różnorodny repertuar – zatańczyły cztery odmienne w stylu choreografie: „Anima mea”, „Incepcja”, „Georgia” oraz „Body language”. Jurorzy nie pozostali obojętni na wysoką technikę, ciekawe układy choreograficzne, piękne stroje oraz ogólny wyraz artystyczny chełmskich tancerek. Mini Formacja BALLO wywalczyła zaszczytne I miejsce w kategorii taniec współczesny młodzież starsza (powyżej 15 lat).