Kolejny sukces „MłoDziKa”

Reprezentantki koła turystycznego „MłoDziK” zwyciężyły w obu kategoriach wiekowych VI Powiatowego Konkursu Wiedzy o Chełmie.

W pionie szkół podstawowych I miejsce indywidualnie zajęła Monika Spodniewska, a w punktacji drużynowej wraz z Natalią Jarzynowską i Borysem Fura uplasowali się na III miejscu. W kategorii szkół średnich drużyna „MłoDziKa” wywalczyła I miejsce, a reprezentantki koła zajęły trzy pierwsze miejsca indywidualnie. Największą wiedzą wykazała się Alicja Siatka, a kolejne lokaty zajęły – Aleksandra Biedzińska i Joanna Olucha.

Konkurs organizowany jest przez Oddział PTTK im. Kazimierza Janczykowskiego w Chełmie oraz Urząd Miasta Chełm. Jego celem jest popularyzacja historii Chełma oraz upowszechnianie wiedzy o zabytkach i innych walorach krajoznawczych miasta. Uczestnicy rozwiązywali test składający się z pytań zamkniętych i otwartych oraz rozpoznawali obiekty zabytkowe na fotografiach. Pytania obejmowały pięć bloków tematycznych: wydarzenia z historii Chełma, zabytki, pomniki przyrody i parki na terenie miasta, wybitne postacie w dziejach miasta oraz wiadomości dotyczące Chełma współczesnego. W związku z obecną sytuacja tegoroczna edycja konkursu odbyła się w trybie zdalnym.

Zobacz także