Konkurs wiedzy o powiecie

15 marca w Zespole Szkół w Sawinie odbyła się VII edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Powiecie Chełmskim. Miło nam poinformować, że niepokonani okazali się reprezentanci Koła Turystycznego MłoDziK z Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie.
Konkurs został zorganizowany przez Oddział Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Chełmie, Starostwo Powiatowe w Chełmie oraz Zespół Szkół w Sawinie. Uczestniczyły w nim trzyosobowe drużyny reprezentujące szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z Chełma i powiatu chełmskiego. Konkurs składał się z trzech części: pytań dotyczących geografii, historii, zabytków i obiektów przyrodniczych powiatu chełmskiego, rozpoznawania zabytków na zdjęciach oraz zadania z mapą.
W zmaganiach wzięły udział także dwie drużyny Koła Turystycznego „MłoDziK”. W kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych drużyna „MłoDziK” w składzie – Alicja Siatka, Adrianna Zając i Joanna Olucha – zajęła zdecydowane I miejsce wyprzedzając następną drużyną aż o 40,5 pkt! Indywidualnie zwyciężyła Alicja Siatka, na drugim miejscu uplasowała się Adrianna Zając, zaś na piątym Joanna Olucha.
W pionie szkół podstawowych drużyna „MłoDzika” wystąpiła w składzie – Monika Spodniewska, Natalia Jarzynowska, Magda Sobolewska i zajęła II miejsce. W punktacji indywidualnej zwyciężyła Monika Spodniewska, a na IV miejscu uplasowała się Magda Sobolewska. Nagrody w postaci sprzętu turystycznego i sportowego wręczali przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Chełmie, Oddziału PTSM w Chełmie, Wójt Gminy Sawin oraz dyrektor Zespołu Szkół w Sawinie.

Możesz również polubić…

Advertisment ad adsense adlogger