Mikołajkowe Impresje Jazzowe

To już w środę, 8 grudnia. Będzie mikołajkowo, tanecznie i jazzowo. Zapraszamy serdecznie razem z Lubelskie Smakuj Życie

Ósmego grudnia o godzinie 18 na sali widowiskowej Chełmskiego Domu Kultury w Chełmie odbędzie się koncert -MIKOŁAJKOWE IMPRESJE JAZZOWE – koncert Zespołu Tańca Jazzowego BALLO z
Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie. Organizatorem wydarzenia jest Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie – placówka oświatowa której misją jest prowadzenie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej w oparciu o wartości takie jak miłość, prawda, odpowiedzialność i wytrwałość a celem stworzenie dzieciom i młodzieży warunków do wszechstronnego rozwoju osobowości i uzdolnień. Sam koncert przygotowany jest przez tancerki Zespołu Tańca Jazzowego BALLO pod kierunkiem nauczycielki Sabiny Englot. Zespół działa od 13 lat i od tylu lat koncertuje z sukcesem promując placówkę, miasto Chełm oraz region i województwo Lubelskie w licznych konkursach tanecznych, poprzez taniec mówiąc także o ważnych tematach: ekologia, bezpieczeństwo dzieci i młodzieży i inne. Wydarzenie odbywa się już po raz 11-y. Tym razem w koncercie biorą udział wszystkie grupy zespołu:; BALERINKA – najmłodsza grupa przedszkolaków, która będzie miała tego dnia swoją premierę sceniczną; BALLO JUNIOR – dzieci z klas I-III ze szkół podstawowych; BALLO II
– dziewczynki z „środkowych” klas szkół podstawowych; BALLO I – dziewczęta z najstarszych klas
szkół podstawowych oraz BALLO ART – dziewczęta ze szkół średnich.
Oprócz spektakli i choreografii przygotowanych przez profesjonalnych choreografów, w koncercie znajdą się układy sceniczne ułożone przez wychowanki zespołu, które w ten sposób mają okazję zaprezentować się publiczności nie tylko jako tancerki ale również jako młode choreografki. W pokazie będzie można obejrzeć zarówno pokazy solowe, małe formy – mini formacje do 7 osób, jak również choreografie dla 20 i więcej osób. Wśród nich znajdą się 3 spektakle: „OSTATNI KWIAT” -ekologiczny spektakl o zgubnych skutkach obecnej eksploatacji planety, o efektach zaśmiecania ziemi i wody; „ZŁY DUCH ETANOL” -profilaktyczny spektakl przestrzegający młodzież przed inicjacją alkoholowej i zgubnych skutkach uzależnień oraz „DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI” – familijny spektakl z przesłaniem nawiązujący do Świąt Bożego Narodzenia, na motywach baśni Hansa Christiana Andersena. Podczas koncertu zostaną zaprezentowane także trzy nowe choreografie, które będą składały się na nowy spektakl zespołu pt „Złote myśli Małego Księcia”. Na zakończenie koncertu zaplanowane są świąteczne niespodzianki taneczne. Wydarzenie będzie także okazją do wręczenia nagród w konkursie na najpiękniejszy taniec do utworów świątecznych – RUDOLFOWE PLĄSY.
Ten taneczny wieczór zintegruje tancerzy, rodziców, środowisko szkolne i miejskie. Świąteczne akcenty wprowadzą widzów i artystów w przedświąteczny czas oczekiwania.
W organizacji wydarzenia wsparcia udzieliło Stowarzyszenie RadY Rodziców przy Młodzieżowym Domu Kultury w Chełmie oraz salę udostępnił Chełmski Dom Kultury.
Partnerami projektu są Województwo Lubelskie „Lubelskie Smakuj Życie!”; Radio BonTon, Super
Tydzień Chełmski.