„MłoDziK” ponownie na podium

Dwie drużyny Koła Turystycznego „MłoDziK” zwyciężyły w rozgrywanym w Chełmie etapie powiatowym 48. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego i wywalczyły awans do finału wojewódzkiego w Biłgoraju.

Turniej składał się z pięciu konkurencji. W pionie szkół podstawowych drużyna w składzie: Monika Spodniewska, Natalia Jarzynowska i Rozalia Filipczuk zajęła pierwsze miejsce w trzech konkurencjach: w zadaniu z mapą, w rozpoznawaniu roślin i w zadaniu dotyczącym parków krajobrazowych. W teście i w rozpoznawaniu zabytków znalazła się na drugim miejscu.
W punktacji indywidualnej pierwsze miejsce zajęła Monika Spodniewska. Z kolei w pionie szkół ponadpodstawowych drużyna „MłoDziKa” (Alicja Siatka, Michał Królikowski i Martyna Omelko) wygrała we wszystkich pięciu konkurencjach i zwyciężyła z przewagą aż 71 punktów nad następną drużyną. Indywidualnie w tej kategorii najlepszy wynik uzyskała Alicja Siatka, II miejsce zajął Michał Królikowski, a Martyna Omelko uplasowała się na V miejscu. Koło Turystyczne „MłoDziK” prowadzi nauczyciel Sławomir Korpysz.

WIĘCEJ ZDJĘĆ

Możesz również polubić…

Advertisment ad adsense adlogger