Na spotkanie z Mikołajem

7 grudnia 2019 r. XXXIV Rajdem „Mikołajkowym” Oddział PTTK w Chełmie zakończył kolejny sezon turystyczny. Współorganizatorem rajdu był Urząd Miasta Chełm oraz Szkoła Podstawowa w Rudzie Hucie. Wzięło w nim udział około 110 turystów z Chełma, Sawina, Okszowa, Pawłowa, Strachosławia i Czułczyc.

Rajd rozpoczął się przy żołnierskiej kapliczce w Podgrabowej gdzie Hubert Wiciński ubrany w stylizowany mundur wojskowy z okresu międzywojennego przedstawił historię związaną z formowaniem się w rejonie Sawina 3 Brygady 1 Korpusu Pancernego.
Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali mikołajkowe czapki i wędrowali w nich przez Las Holendernia do Iłowy. Odwiedzili również Hniszów, by zobaczyć owiany legendami pomnikowy dąb „Bolko”, który jest największym drzewem na terenie Lubelszczyzny.
Zakończenie rajdu odbyło się w Rudzie Hucie. Było ognisko i pieczenie kiełbasek. Turystów odwiedził Mikołaj, który wszystkim uczestnikom wręczył paczki. Turyści otrzymali też okolicznościowe znaczki rajdowe oraz potwierdzenia zdobycia kolejnych punktów na odznaki.

Możesz również polubić…

Advertisment ad adsense adlogger