Nagroda specjalna dla Lenki

Lenka Tchórzewska po raz kolejny zdobyła znaczącą nagrodę w konkursie plastycznym.

Tym razem jest to nagroda specjalna w XI Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Kocie i psie sprawy” – Zamość 2020, zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu we współpracy z ZOO Market Zamość – Norbert Kowalski oraz Galerią „Staszica 13” w Zamościu. Na konkurs wpłynęło 1129 prac plastycznych z 81 placówek województwa lubelskiego.

Nagrodę specjalną 12-letniej artystce przyznał Jerzy Tyburski, przewodniczący komisji i Dyrektor Biura Wystaw Artystycznych Galerii Zamojskiej.
Lenka uczęszcza do pracowni Color Wheel Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie. Jej opiekunem jest artysta plastyk Elżbieta Krzywicka