Najnowszy numer Hajdparku

Nie było łatwo, ale się udało. Adepci dziennikarstwa z Akademii Młodych Reporterów Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie zamknęli tegoroczny numer Hajdparku.

To gazeta, którą tworzą na zajęciach. W tym roku, ze względu na epidemię, prace nieco się przeciągnęły. Część zadań trzeba było wykonać zdalnie.

Jednak młodzi dziennikarze nie poddali się, a efekty ich pracy można już oglądać na stronie MDK i Facebooku.
Najnowszy, dziewiąty numer Hajdparku, po raz pierwszy ukazał się tylko w wersji internetowej. Za to warto podkreślić, że wszystko: od planowania gazety, poprzez pisanie tekstów, robienie zdjęć i rysunków, aż po skład i korektę – uczestnicy wykonali samodzielnie.
Nad najnowszym numerem pracował ośmioosobowy zespół redakcyjny: Jakub Ciupa, Joanna Fedorowicz, Klaudia Koguciuk, Hubert Kostecki, Jakub Matuła, Wiktoria Piątek, Wiktor Wójcicki i Daniel Żółkiewski. Opiekę redakcyjną nad przedsięwzięciem sprawowała Joanna Sadowska – na co dzień prowadząca zajęcia w Akademii.
Nazwa naszej gazety nawiązuje do londyńskiego Hyde Parku, które kojarzy się z miejscem do swobodnego wypowiadania swoich poglądów w imię wolności słowa. Chcieliśmy, aby w naszej gazecie było tak samo – żeby można było w niej napisać to, co naprawdę się myśli: bez upiększania, wygładzania i cenzury, ale też z szacunkiem do innych i z zachowaniem kultury słowa.
Wierzymy, że to nam się udało. Zapraszamy do lektury.

HAJDPARK9 WWW