Nasi turyści w wojewódzkim finale prestiżowego konkursu

Turyści z MDK awansowali do wojewódzkiego finału 47. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego. To najważniejsza i największa w kraju impreza krajoznawcza dla młodzieży, a patronat nad nią objął Minister Edukacji Narodowej. Eliminacje powiatowe miały miejsce 27 kwietnia w Medycznym Studium Zawodowym w Chełmie.
Całoroczna praca większości szkolnych kół turystyczno-krajoznawczych podporządkowana jest przygotowaniem do udziału w tym turnieju. Eliminacje powiatowe zorganizował Oddział PTTK im. Kazimierza Janczykowskiego w Chełmie przy współudziale Urzędu Miasta Chełm, Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych oraz Medycznego Studium Zawodowego w Chełmie. W turnieju uczestniczyły trzyosobowe drużyny ze szkół i innych placówek oświatowych z Chełma i powiatu chełmskiego. Rywalizacja obejmowała trzy konkurencje: rozpoznawanie zabytków, rozpoznawanie roślin oraz test składający się z 55 pytań dotyczących wiedzy z zakresu krajoznawstwa, turystyki, topografii, bezpieczeństwa ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy.
W pionie szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła drużyna Koła Turystycznego „MłoDziK” zajmując I miejsce w teście, I miejsce w rozpoznawaniu roślin i II miejsce w rozpoznawaniu zabytków. Indywidualnie trzy pierwsze miejsca zajęły turystki z MDK – Alicja Siatka, Adrianna Zając i Joanna Olucha. W kategorii szkół podstawowych drużyna „MłoDziKa” (Monika Spodniewska, Natalia Jarzynowska, Hanna Błaszczuk) uplasowała się na II miejscu, zwyciężając w rozpoznawaniu zabytków i rozpoznawaniu roślin i zajmując II miejsce w teście. W punktacji indywidualnej II miejsce wywalczyła Monika Spodniewska, która straciła do zwycięzcy tylko 0,25 punktu. Obie nasze drużyny uzyskały awans do finału wojewódzkiego, który zostanie rozegrany w Biłgoraju. Nagrody rzeczowe w postaci sprzętu turystycznego i sportowego wręczali przedstawiciele Oddziału PTTK oraz Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych.
Gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy sukcesów na kolejnym etapie turniejowych zmagań!