Nowe szaty króla na „poduszkach”

Za nami kolejny spektakl w Teatrze na poduszkach. 26 października o godz. 12.00, w sali teatralnej MDK przy ul. Pocztowej 41, zagościł Byrski Organista Kubiec z przedstawieniem „Nowe szaty króla”.

„Nowe szaty króla” to znana bajka Hansa Christiana Andersena. Historia o tym, że nie warto się podlizywać władcom i że warto być sobą. Opowieść z lekkim przymrużeniem oka dla najmłodszych widzów, opowiadająca o władcy, którego próżność, a ponadto próżność jego dworzan wykorzystują oszuści. Opowieść nawiązująca do powiedzenia „cesarz jest nagi”, które oznacza, że dana osoba nic nie robi, nic nie ma. Ale czy warto być takim władcą i czy naprawdę czasem nie zachowujemy się tak samo jak władca z baśni?
Świetna zabawa i czynny udział młodej publiczności w przedstawienie sprawiła że spektakl był naprawdę wyjątkowy.