Nowe szaty króla ostatnim spektaklem Chełmskich Wakacji Teatralnych

Spektakl „Nowe szaty króla” w wykonaniu aktorskiego trio: Byrski, Organista, Kubiec, zakończył tegoroczną edycję Chełmskich Wakacji Teatralnych organizowanych w ramach programu profilaktycznego „Nie, dziękuję”.

Publiczność zgromadzona 24 sierpnia na dziedzińcu I Liceum Ogólnokształcącego, długo oklaskiwała lubelskich aktorów. Spektakl na motywach bajki Hansa Christiana Andersena to opowiedziana z przymrużeniem oka historia o tym, jak nie warto podlizywać się ważnym ludziom – w tym przypadku królowi – ale, że zawsze warto być szczerym i być… sobą.
Spektakl z morałem, ale bez nudnej dydaktyki. Za to przygotowany w tak zabawny sposób i tak angażujący widzów, że oglądało się go z prawdziwą przyjemnością.

Wszystkie przedstawienia Chełmskich Wakacji Teatralnych organizowane były w ramach programu profilaktycznego „Nie, dziękuję”. Dlatego też każde spotkanie miało w sobie akcent profilaktyki. Staraliśmy się unikać nudnych pogadanek. Zamiast tego zaproponowaliśmy quizy i zabawy rysunkowe. Zaś wspólnie z widzami, którzy przyszli 24 sierpnia na dziedziniec I LO, aby obejrzeć ostatni już spektakl tegorocznych Chełmskich Wakacji Teatralnych ułożyliśmy bajkę. Oto ona:

„Dawno dawno temu była sobie kraina, w której nie istniał alkohol. Dzięki temu dzieci były szczęśliwe. Wszyscy w zgodzie się bawili. Dzieci nie zabierały sobie zabawek. Rodzice mieli czas dla dzieci. Nikt się nie kłócił. Rodzice nie kłócili się ze sobą i nie krzyczeli na dzieci. Była muzyka – wesoła. Dorośli tańczyli z dziećmi. Wszyscy sobie pomagali. W krainie było wszystko darmowe i były balony. I wszyscy żyli długo i szczęśliwie…”