Odlotowo pożegnali stary rok

W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Chełmie odbyły się zorganizowane przez chełmski Młodzieżowy Dom Kultury XXXVI Zawody Modeli Szybowców Halowych F1N. Współorganizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Chełmie.

27 grudnia 2018.r.w rywalizacji wzięło udział 40 zawodników, w tym: 11 młodzików młodszych (do lat 10), 9 młodzików (do lat 14), 7 juniorów (do lat 18)oraz 13 seniorów (powyżej lat 18).
Swoje modele i umiejętności demonstrowali reprezentanci : Modelarni UKS „JEDYNKA” z Hrubieszowa, Modelarni ze Spółdzielni Mieszkaniowej im. Jana Zamoyskiego w Zamościu, Kółka Modelarskiego „Śmigiełko” z Rudy Huty, Klubu Modelarskiego „Miniatura” z Krzczonowa, Pracowni Modelarskiej Młodzieżowego Domu Kultury „Dedal i Ikar” z Chełma.
O godzinie 12.30 rozpoczął się trening, a otwarcie zawodów o godzinie 13.30. Podczas zawodów, każdy ze startujących wykonał swoimi modelami w trzech seriach po trzy loty ( łącznie po 9, nie licząc lotów powtórkowych). W celu usprawnienia przebiegu zawodów, loty odbywały się jednocześnie przed dwiema komisjami sędziowskimi. W przerwie pomiędzy seriami lotów konkursowych modelarze mieli możliwość dokonania w swoich modelach dodatkowych regulacji, a także ćwiczyli technikę wyrzutu.
O miejscu w klasyfikacji końcowej decydowała suma czasów trzech najdłuższych lotów. Co ciekawe, w zawodach miały miejsce starty całych rodzin – towarzyszący swoim młodym sportowcom rodzice wzięli udział w zmaganiach. Wspólna zabawa (bo tak należy traktować modelarstwo) dała okazję do bliższego poznania się, „zamiany ról” – teraz młodzi modelarze byli nauczycielami i instruktorami, oraz docenienia dziecięcej pasji.

Zwycięzcy w XXXVI Zawodach Modeli Szybowców Halowych F1N:

grupa wiekowa „młodzik młodszy”:
1. Gumieniak Paweł – Modelarnia UKS „JEDYNKA” z Hrubieszowa;
2. Marciniewicz Mikołaj – Modelarnia ze Spółdzielni Mieszkaniowej im. Jana Zamoyskiego;
3. Tomicki Antoni – Modelarnia UKS „JEDYNKA” z Hrubieszowa;

grupa wiekowa „młodzik”:
1. Szumiata Karol – Modelarnia UKS „JEDYNKA” z Hrubieszowa ;
2. Dziedzic Filip – Modelarnia ze Spółdzielni Mieszkaniowej im. Jana Zamoyskiego;
3. Kordas Hubert – Modelarnia ze Spółdzielni Mieszkaniowej im. Jana Zamoyskiego;

grupa wiekowa „junior”:
1. Kopera Jakub – Modelarnia UKS „JEDYNKA” z Hrubieszowa ;
2. Mięczak Mateusz – Modelarnia UKS „JEDYNKA” z Hrubieszowa ;
3. Wezgraj Jakub – Modelarnia UKS „JEDYNKA” z Hrubieszowa ;

grupa wiekowa „senior”:
1. Kryszczuk Leszek – Modelarnia UKS „JEDYNKA” z Hrubieszowa ;
2. Machul Dariusz – Kółko Modelarskie „Śmigiełko” z Rudy Huty;
3. Stachniuk Tadeusz – Pracownia Modelarska „Dedal i Ikar” z MDK z Chełma;

Zwycięzcy zawodów otrzymali medale, a wszyscy uczestnicy dyplomy.
Zamknięcie imprezy nastąpiło około godziny 17.30.