Pakiet Kultury MDK w Wierzbicy

Czwartek 5 grudnia był wyjątkowy w Szkole Podstawowej w Wierzbicy. Tego dnia gościliśmy z Pakietem Kultury właśnie w tej szkole. Ciepłe przyjęcie i uśmiechy na buziach uczniów dawały znać że zajęcia się podobały.

Skoro mowa o zajęciach to równocześnie w dwóch salach odbywały się warsztaty modelarskie i warsztaty VR.
Na zajęciach modelarskich młodzi uczniowie poznawali tajniki budowy mikroszybowców, które samodzielnie składali, ozdabiali a nawet startowali w zawodach. Zwycięscy czołowych miejsc w zawodach latających modeli jak również wyjątkowo zaangażowani w pracę nad modelami uczniowie otrzymali upominki.
Warsztaty z wirtualną rzeczywistością również cieszyły się powodzeniem. Dzieci „zanurzyły” się w wirtualny świat i niemal namacalnie obcowali z dinozaurami, rybkami a nawet mogli zagrać w gry.