Podniebna rywalizacja

Pogoda wyjątkowo dopisała zawodnikom startującym w XXIII Otwartych Zawodach Modeli Latających Swobodnie dla Juniorów Młodszych „ Młodzi Modelarze-Lotnicy na Start ”. Rywalizacja miała miejsce 18 maja na łąkach w Sawinie. Organizatorem zawodów był Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie.
Wszyscy zawodnicy, którzy zgłosili się do rywalizacji reprezentowali Centrum Edukacji i Kultury Ciekoty. Przeprowadzono po trzy kolejki startowe w klasach F1A/M, F1H, dziewięć kolejek startowych w klasie F1N oraz jedną kolejkę startową w klasie S6A.

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji:
F1A/M:
1. Kamil Kmieć,
3. Szymon Adamiec
F1H:
2. Kamil Kmieć
3. Mikołaj Poliszuk
F1N:
3. Kamil Kmieć
S6A:
3. Kamil Kmieć
W klasyfikacji zespołowej zwyciężyło oczywiście Centrum Edukacji i Kultury Ciekoty.

Nagrody w postaci zestawów: torebek, kubków, długopisów i cukierków z logo sponsora oraz klejów cyjanoakrylowych i przyspieszaczy do nich ufundowała hurtownia modelarska Gimmik z Krasnegostawu. Nagrody otrzymali wszyscy startujący i zwycięska drużyna.