Podsumowanie Konkursu „Palmy i Pisanki“ – Polskie Tradycje Wielkanocne

Palmy, pisanki stroiki i wszystko to co związane ze Świętami Wielkanocnymi można oglądać w Galerii na Górce Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie. Wszystkie te prace to efekt kolejnej edycji konkursu „Palmy i Pisanki“ – Polskie Tradycje Wielkanocne.

Uroczyste podsumowanie, wręczenie nagród laureatom i oczywiście otwarcie wystawy pokonkursowej odbyło się 10 kwietnia 2019 w MDK.

Na konkurs nadesłano łącznie 328 prac, w tym: 79 palm, 131 pisanek, 118 stroików.

Prace nadesłały następujące placówki:

1. Przedszkole Miejskie Nr 2 w Chełmie
2. Przedszkole Miejskie nr 6 w Chełmie
3. Przedszkole Miejskie Nr 10 w Chełmie
4. Przedszkole Miejskie nr 11 w Chełmie
5. Przedszkole Miejskie Nr 12 w Chełmie
6. Przedszkole Miejskie Nr 13 w Chełmie
7. Przedszkole Miejskie nr 15 w Chełmie
8. Przedszkole Niepubliczne z Oddziałami Integracyjnymi „Razem” w Chełmie
9. Niepubliczne Przedszkole Integracyjne „ Arka Przyszłości” w Chełmie
10. Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie
11. Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 w Chełmie
12. Szkoła Podstawowa nr 4 z oddziałami integracyjnymi w Chełmie
13. Szkoła Podstawowa nr 5 w Chełmie
14. Szkoła Podstawowa nr 7 w Chełmie
15. Szkoła Podstawowa nr 8 w Chełmie
16. Szkoła Podstawowa nr 11 /Gimnazjum nr 6
17. Pierwsza Społeczna Szkoła Podstawowa w Chełmie
18. Szkoła Podstawowa Nr 2 w Chełmie
19. Zespół Wychowania i Pomocy Psychologiczno -Pedagogicznej nr 1 w Chełmie
20. Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie
21. Szkoła Podstawowa w Żółtańcach
22. Niepubliczna Integracyjna Szkoła Podstawowa Nowoczesnych Technologii i Języków Obcych „Arka” w Chełmie.
23. Szkoła Podstawowa w Rudzie-Hucie

Komisja Konkursowa w składzie:
Jagoda Barczyńska – historyk sztuki
Violetta Furtak – plastyk – pracownia inicjatyw kulturalnych
Justyna Malicka -Sławińska – plastyk – nauczyciel pracowni „Modna sztuka”
Agata Sobczyk – pracownia inicjatyw kulturalnych – sekretarz

postanowiła nagrodzić następujących autorów:

KATEGORIA PISANEK

Nagrody Przedszkola

Przedszkole Miejskie nr 15 w Chełmie
1.Kinga Mielniczuk – 6 lat
n-l Anna Kaper

Nagrody Szkoła Podstawowa kl. IV-VI

Szkoła Podstawowa nr 4 z oddziałami integracyjnymi w Chełmie
1.Szymon Sławiński -12 lat
n-l Marzena Drozda

2.Tomasz Sławiński -10 lat
n-l Marzena Drozda

3.Julia Bortone – 13 lat
n-l Marzena Drozda
n-l Alicja Sroka

4.Łukasz Krawczyński -10 lat
n-l Marzena Drozda

Nagrody kl. VII i Gimnazjum

Szkoła Podstawowa w Żółtańcach.
Zuzanna Pańczyszyn – 16 lat
n-l Małgorzata Piech

Szkoła Podstawowa nr 11 w Chełmie
2.Marta Chołody – 13 lat
n-l Marzena Jeleń

Wyróżnienia Szkoła Podstawowa kl I-III

Szkoła Podstawowa nr 11 w Chełmie
1.Maja Kowalczuk – 8 lat
n-l Grażyna Wiśniewska

2.Zuzanna Majgier -8 lat
n-l Grażyna Wiśniewska

Wyróżnienia Szkoła Podstawowa kl IV-VI

Szkoła Podstawowa w Rudzie- Hucie
1.Paulina Głaz – 12 lat
n-l Barbara Gałus

Szkoła Podstawowa w Rudzie- Hucie
1.Joanna Morciś – 15 lat
n-l Barbara Gałus

2.Anna Kruk – 15 lat
n-l Barbara Gałus

KATEGORIA STROIKÓW

Nagrody Szkoła Podstawowa kl I-III

Szkoła Podstawowa nr 4 z oddziałami integracyjnymi w Chełmie
1.Borys Zając – 8 lat
n-l Elżbieta Franczak

Zespół Wychowania i Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej nr 1 w Chełmie
2.Jolanta Oleszczuk – 13 lat
n-l Agnieszka Szponar

Nagrody kl. VII i Gimnazjum

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Chełmie
1.Anna Surma – 13 lat
n-l Jolanta Szkodzińska

Wyróżnienia Szkoła Podstawowa kl I-III

Szkoła Podstawowa nr 4 z oddziałami integracyjnymi w Chełmie
1.Lena Radzichowska – 7 lat
n-l Elżbieta Franczak

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Chełmie
2.Antoni Szkodziński – 8 lat
n-l Wiesława Buk

Szkoła Podstawowa nr 11 w Chełmie
3.Łukasz Michalski – 7 lat
n-l Joanna Bartosik

Zespół Wychowania i Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej nr 1 w Chełmie
4.Michał Grzegorczyk – 11 lat
n-l Agnieszka Szponar

Wyróżnienia Szkoła Podstawowa kl IV-VI

Szkoła Podstawowa nr 4 z oddziałami integracyjnymi w Chełmie
1.Łukasz Marzec – 12 lat
n-l Marzena Drozda

Wyróżnienia kl. VII i Gimnazjum

Szkoła Podstawowa nr 11 /Gimnazjum nr 6
1.Filip Langiewicz – 16 lat
n-l Marzena Jeleń

Szkoła Podstawowa w Żółtańcach.
Nikoletta Szulc – 14 lat
n-l Małgorzata Piech

Szkoła Podstawowa nr 11
3.Mikołaj Soja – 12 lat
n-l Marzena Jeleń

KATEGORIA PALM

Nagrody Szkoła Podstawowa kl. I-III

Pierwsza Społeczna Szkoła Podstawowa w Chełmie
1.Aleksander Ślusarz – 9 lat
n-l Joanna Mackiewicz

Nagrody Szkoła Podstawowa kl. IV-VI

Szkoła Podstawowa nr 8 w Chełmie
1.Dominika Wicha -10 lat
n-l Agnieszka Skubisz
n-l Wioletta Mazur

2.Julia Kister -10 lat
n-l Agnieszka Skubisz
n-l Wioletta Mazur
n-l Joanna Wicha

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Chełmie
3.Monika Spodniewska – 12 lat
n-l Jolanta Szkodzińska

Nagrody VII i Gimnazjum

Szkoła Podstawowa w Żółtańcach.
1 Julia Ostrowska – 13 lat
n-l Małgorzata Piech

2.Lilianna Burcon – 13 lat
n-l Małgorzata Piech

Wyróżnienia Szkoła Podstawowa kl I-III

Szkoła Podstawowa nr 8 w Chełmie
1.Bartek Słowik 8 lat
n-l Agnieszka Skubisz
n-l Wioletta Mazur

Wyróżnienia Szkoła Podstawowa kl IV-VI
Szkoła Podstawowa nr 7 w Chełmie
1.Seweryn Szarpak – 11 lat
n-l Edyta Bubiłek -Wójcik

Szkoła Podstawowa w Żółtańcach.
2.Maciej Mackiewicz – 10 lat
n-l Małgorzata Piech

Pierwsza Społeczna Szkoła Podstawowa w Chełmie
1.Kacper Siry -12 lat
n-l Barbara Mazurek

Wyróżnienia VII i Gimnazjum

Szkoła Podstawowa nr 5 w Chełmie
1.Kinga Kułaga – 14 lat
n-l Luiza Nieradko

Serdecznie dziękujemy autorom prac oraz nauczycielom, którzy przyczynili się do powstania bardzo ciekawej wystawy.

Zobacz także