Podwójne złoto, srebro i brąz czyli Ulan-Majorat podbity przez BALLO

Zespół Tańca Jazzowego BALLO z Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie najbardziej lubi takie konkursy taneczne, w których może wziąć udział większość tancerzy zespołu.

Takie możliwości daje Wojewódzki Turniej Zespołów Tanecznych o Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego organizowany w Ulanie-Majoracie. W tym roku, 11 czerwca odbyła się XII edycja Turnieju. BALLO reprezentowały cztery grupy wiekowe i każda z nich stanęła na podium.
Zwycięstwo przyniosły prezentacje w technice tańca współczesnego.
Najmłodsze tancerki z grupy BALLO II wywalczył II miejsce choreografią „Rajskie ptaki” w kategorii dzieci (6-9 lat). W kategorii juniorzy (10-13 lat) III miejsce otrzymała grupa BALLO I za choreografię „Dance of glory”. Mini Formacja BALLO startowała w kategorii młodzik (14-16 lat). Choreografia „Georgia” przyniosła jej zaszczytne pierwsze miejsce. Kolejne złoto zdobyły tancerki najstarszej formacji BALLO ART, które zaprezentowały choreografię „Bolero” w kategorii młodzież (17-18 lat).
Warto dodać iż Wojewódzki Turniej Zespołów Tanecznych w Ulanie-Majoracie został oficjalnie otwarty pozakonkursową prezentacją spektaklu „Wdzięczni za niepodległość” w wykonaniu chełmskich tancerek – Nikoletty Szulc, Pauliny Ćwikły, Zuzanny Paluch, Natalii Celińskiej i Wiktorii Kozik z Mini Formacji BALLO.