Podwójny sukces MłoDziKa

Bardzo dobry wynik reprezentantek „MłoDziKa” w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Przyrodniczo-Łowieckiej „Mieszkańcy lasów, pól i łąk”. Monika Spodniewska zajęła pierwsze miejsce, a Alicja Siatka uplasowała się na drugiej pozycji.

Klub turystyczny „MłoDziK” z MDK, prowadzony przez Sławomira Korpysza,  reprezentowały również – Rozalia Filipczuk, która uzyskała piątą lokatę w rozpoznawaniu ptaków, oraz Natalia Jarzynowska, która zajęła siódme miejsce w teście. Konkurs został zorganizowany z okazji Światowego Tygodnia Zwierząt przez Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego, Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych oraz Ośrodek Edukacyjno-Muzealny w Brzeźnie przy współpracy z kołami łowieckimi „Krogulec” w Lublinie, „Dubelt” w Chełmie, „Bażant” w Świdniku oraz „Szpak” w Woli Uhruskiej. Konkurs składał się z dwóch części. Pierwsza polegała na rozwiązaniu testu wiedzy z zakresu biologii, ekologii i terminologii łowieckiej wybranych gatunków zwierząt łownych i chronionych. W drugiej części uczniowie rozpoznawali 10 wybranych gatunków ptaków. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Paweł Łapiński, p.o. Dyrektora Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych; Mirosław Sawicki, Łowczy Chełmski; Marian Michalczuk, członek Naczelnej Rady Łowieckiej;  Agnieszka Prus, Prezes Koła Łowieckiego „Dubelt”;  Ryszard Suszyński, Kierownik Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego w Brzeźnie oraz Stanisław Ostański, członek Zarządu Koła Łowieckiego „Krogulec” w Lublinie. Uczestnicy konkursu mogli zwiedzić ekspozycję urządzeń łowieckich oraz największą w regionie wystawę budek lęgowych dla ptaków, owadów i ssaków oraz wziąć udział w pokazie strzelectwa myśliwskiego. Młodzież chętnie próbowała swoich sił w strzelaniu do rzutków oraz w strzelaniu z łuku. Konkurs zakończył się pieczeniem kiełbasek przy ognisku integracyjnym.