Przecięcie wstęgi w MDK przy Czapli

Ten rok dla Młodzieżowego Domu Kultury jest wyjątkowy. Dzięki przeniesieniu części pracowni z ul. Pocztowej 41 do nowego budynku przy ul. Czarnieckiego 8, nasi podopieczni zyskali więcej miejsca i lepsze warunki do rozwijania swoich talentów i pasji.

Choć pracownie działają tam już od jesieni, uroczyste otwarcie MDK przy Czapli miało miało miejsce we wtorek, 17 grudnia. Był tort, confetti i inauguracyjne przemówienia. Symboliczną wstęgę przecinali m.in. wiceprezydent Chełma Daniel Domaradzki oraz Dorota Cieślik, dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu UM Chełm.
Goście zwiedzili nowe pracownie, a rolę gospodarzy pracowni opowiadających o tym, co się w nich dzieje, pełnili nauczyciele poszczególnych form i dzieci biorące udział w zajęciach. Specjalnie na otwarcie pokazy taneczne przygotowały grupy Klubu Boogie Twist i Zespołu Tańca Jazzowego Ballo.

Z tej okazji miała też miejsce premiera świątecznej piosenki „I znowu pada śnieg” przygotowanej przez uczestników zajęć wokalnych MDK. (tekst i muzyka Anna Bobruś).
Dodatkową atrakcję w postaci pamiątkowych zdjęć zaproponowała gościom Pracownia Paparazzi.
Przypominamy, że w MDK przy Czapli działają teraz: pracownia modelarska „Dedal i Ikar”, pracownia plastyczna Color Wheel, Klub Boogie Twist, Zespół Tańca Jazzowego Ballo, Grupa Paparazzi, Zgrana Grupa, Dance Team, Klub Turystyczno-Krajoznawczy „Młodzik” oraz Akademia Młodych Reporterów. Pozostałe pracownie MDK działają, tak jak dotychczas w głównej siedzibie placówki przy ul. Pocztowej 41.

Możesz również polubić…

Advertisment ad adsense adlogger