Rajd Mikołajkowy

Ósmego grudnia udziałem w XXXIII Rajdzie „Mikołajkowym” turyści z Koła Turystyczno – Krajoznawczego „MłoDziK” zakończyli kolejny sezon turystyczny. Rajd został zorganizowany przez Oddział PTTK w Chełmie przy współudziale Urzędu Miasta Chełm i Zespołu Szkół w Rudzie Hucie. Turyści zwiedzili barokowy pałac Suchodolskich, park podworski i neogotycki kościół w Dorohusku, park podworski i neogotycki kościół w Świerżach, wiatrak typu koźlak i pomnik poświęcony Powstaniu Styczniowemu w Żalinie oraz park podworski w Hniszowie, w którym rośnie legendarny dąb „Bolko” i kilka innych pomników przyrody. Zakończenie rajdu i turystyczne ognisko z pieczeniem kiełbasek odbyło się w Rudzie Hucie. Przybył też Mikołaj, który wręczył wszystkim uczestnikom mikołajkowe paczki. Rajdowcy otrzymali też pamiątkowe znaczki, mikołajkowe czapki oraz potwierdzenia zdobycia kolejnych punktów na odznaki turystyczne.