Rajd Mikołajkowy

Ósmego grudnia udziałem w XXXIII Rajdzie „Mikołajkowym” turyści z Koła Turystyczno – Krajoznawczego „MłoDziK” zakończyli kolejny sezon turystyczny. Rajd został zorganizowany przez Oddział PTTK w Chełmie przy współudziale Urzędu Miasta Chełm i Zespołu Szkół w Rudzie Hucie. Turyści zwiedzili barokowy pałac Suchodolskich, park podworski i neogotycki kościół w Dorohusku, park podworski i neogotycki kościół w Świerżach, wiatrak typu koźlak i pomnik poświęcony Powstaniu Styczniowemu w Żalinie oraz park podworski w Hniszowie, w którym rośnie legendarny dąb „Bolko” i kilka innych pomników przyrody. Zakończenie rajdu i turystyczne ognisko z pieczeniem kiełbasek odbyło się w Rudzie Hucie. Przybył też Mikołaj, który wręczył wszystkim uczestnikom mikołajkowe paczki. Rajdowcy otrzymali też pamiątkowe znaczki, mikołajkowe czapki oraz potwierdzenia zdobycia kolejnych punktów na odznaki turystyczne.

Możesz również polubić…

Advertisment ad adsense adlogger