Spektakularny sukces Ballo w Radzyniu Podlaskim

Tancerz jazzowy na scenie sprawia wrażenie lekkiego i eterycznego ale w rzeczywistości wymaga to ogromniej pracy. Styl jazzowy, zaraz po balecie, jest najtrudniejszym technicznie tańcem na świecie. Uczestnictwo w zajęciach tańca jazzowego przez kilka lat daje wychowankom Zespołu Tańca Jazzowego BALLO duże umiejętności taneczne oraz wachlarz technik, w których bez problemu mogą się poruszać.

Korzystając z tych możliwości tancerze BALLO od lat startują w konkursach i festiwalach tanecznych zarówno w kategorii tańca współczesnego jak i nowoczesnego.
Tak było i ubiegłej soboty 18 maja. Sześćdziesiąt dziewięć przedstawicielek BALLO wzięło udział w II Ogólnopolskich Konfrontacjach Tanecznych w Radzyniu Podlaskim.


Mini Formacja BALLO została poproszona przez organizatora o otwarcie wydarzenia swoją choreografią „Body language”. Potem były już tylko długie zmagania konkursowe, a po nich przyznawanie miejsc oraz nagród.
BALLO startowało siedem razy i siedem razy stanęło na podium.
W najmłodszej kategorii wiekowej 6-9 lat nagrody otrzymały:
BALLO JUNIOR za choreografię „Sen Crueli de vil” (taniec współczesny),
BALLO JUNIOR za choreografię „Upiory w operze” (taniec nowoczesny),
BALLO II za choreografię „Rajskie ptaki” (taniec współczesny).
W kategorii 10-13 lat grupa BALLO II zdobyła III miejsce za choreografię „Królowe disco” (taniec nowoczesny) natomiast I miejsce wywalczyła grupa BALLO I choreografią „Dance of glory” (taniec współczesny).
Najstarsze tancerki startujące w kategorii powyżej 14 lat otrzymały II miejsce za choreografię „Laboratorium lęku” (taniec nowoczesny) oraz I miejsce za mini formację „Anima mea” (taniec współczesny).
Przed Zespołem Tańca Jazzowego BALLO kolejne zmagania konkursowe już w czerwcu.

Zobacz także