Sukcesy pracowni „Color Wheel” w pierwszym półroczu 2018-2019

Za nami pierwsze półrocze roku szkolnego. Pracownia plastyczna Color Wheel już odniosła kilka sukcesów. Jakich ?. Przeczytajcie i zobaczcie sami…

Nagroda dla Kingi Konik w XXI Międzynarodowym Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży Toruń 2018 – na konkurs nadesłano 10128 prac z 45 krajów. Prace były oceniane przez Międzynarodowe jury.

Nagroda dla Leny Tchórzewskiej w XVI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Grafika 2018 Lublin”, wyróżnienie otrzymała Urszula Ślusarska.
Praca graficzna Mikołaja Artela została wyróżniona udziałem w wystawie.

Oprócz nagród rzeczowych laureatom przygotowano warsztaty w Pracowni Grafiki Eksperymentalnej „Ukryta przestrzeń” w Instytucie Sztuk Pięknych na Wydziale Artystycznym UMCS Lublin

Monika Spodniewska została ponownie nagrodzona w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Roztocze malowane”. Komisja postanowiła wyróżnić jej pracę umieszczając ją na stronie tytułowej kalendarza Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych na rok 2019. Monika otrzymała także nagrodę w Wojewódzkim Integracyjnym Konkursie Plastycznym „Nadwieprzańskie Koloryty – Pejzaż z Wierzbą”. Konkurs odbył się pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego – Milejów marzec 2019.

W Konkursie Plastycznym „Zwierzęta Chełmskich Parków Krajobrazowych”, organizowanym przez Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek Zamiejscowy w Chełmie i Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie – konkurs na rzeźbę zwierzęcia, oceną komisji przyznano nagrody w kategorii pracownie plastyczne w kategorii wiekowej I-III Emanuel Błaszko – trzecia nagroda, w kategorii IV – VIII pierwsza nagroda Oliwia Łuć – Czapla, druga nagroda Natalia Król – dzik, wyróżnienie Monika Spodniewska – łoś i Natalia Mazurek – motyl.

W konkursie na pracę Plastyczną „Szalone Ptaki w Sprayu” przyznano równorzędne nagrody, otrzymały je Zosia Sobczyk, Gabrysia Wiśniewska, Oliwia Łuć, Izabela Łuć i Szelest Joanna.