Takie „Jesienne pejzaże” tylko w MDK

Trwa wystawa pracowni Color Wheel zatytułowana „Jesienne pejzaże”. Prace można oglądać jeszcze do 5 marca w Galerii na Górce w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul Pocztowej 41.

Eksponowane prace wykonane są w technice ecoprintu. Ecoprint to nowa technika druku kontaktowego wykorzystującego właściwości barwiące roślin. Już w październiku kiedy na drzewach jeszcze lśniły w słońcu wielobarwne liście a w ogrodach kwitły ostatnie kwiaty w pracowni plastycznej młodzi artyści eksperymentowali przy tworzeniu prac drukarskich na tkaninie. Matryce tworzone były z kompozycji liści, kwiatów, owoców i ziół układanych na materiale, zwijane w rulon a następnie farbowane w różnorodnych środkach barwiących takich jak zioła, pestki, liście warzywa, barwniki . Przedmioty pokryte rdzą także miały swój udział w barwieniu. Gotowanie, przelewanie, solenie, octowanie, płukanie i oczekiwanie na końcowy efekt to czynności towarzyszące powstawaniu prac w tej technice. Odbitki roślin dały niepowtarzalny efekt – botaniczny ślad natury. Techniki ecoprintu nie należy mylić ze znanym od lat farbowaniem naturalnym.
Zdjęcia ukazują zarówno przedsmak tego co można obejrzeć w MDK jak również zobaczyć na nich można jak prace były przygotowywane do wystawy.

Serdecznie zapraszamy

Nauczyciel prowadzący pracownię Color Wheel – artysta plastyk Elżbieta Krzywicka