Przez Ferie z MDK

Ferie zimowe z Młodzieżowym Domem Kultury w Chełmie. Dwa tygodnie wypoczynku i zabawy. Zobaczcie, co się działo.

Ze względu na panujące obostrzenia – nasza oferta feryjna skierowana była do uczniów klas I-IV , a zapisy na zajęcia przyjmowane były wyłącznie telefonicznie.

Program zajęć – do pobrania TUTAJ.

Poniżej relacja, jak wyglądały atrakcje przygotowane przez Młodzieżowy Dom Kultury.

Piątek – 15 stycznia 2021

W ostatnim dniu zimowego wypoczynku dzieci w pracowni Modna Sztuka kończyły swoje „Malowanie na firanie”, zaś w Plastelowni powstały kolejne autoportrety. W MDK przy Pocztowej taneczny kunszt podnosili tancerze z grup Boogie Twist Kids i Mini Boogie Twist Kids, a w MDK przy Czapli, z formacji: Ballo Junior, Ballo II i Ballo I. Odbyły się także ostatnie zajęcia w pracowni Dedal i Ikar.
Najmłodsi uczestnicy feryjnych zajęć z MDK brali ponadto udział w quizach „Dobrze wiedzieć”, wykazując się wiedzą na temat m.in. bezpieczeństwa, dobrego wychowania i zdrowej diety.

Czwartek – 14 stycznia 2021

Ferie finiszują, a my nie zwalniamy tempa. Uczestnicy zajęć w Pracowni Color Wheel rysowali węglem, a Modna Sztuka zaprosiła dzieci do „Malowania na firanie”. W Plastelowni powstawały prace „A za oknem zima”.
Tego dnia kontynuowaliśmy także zajęcia modelarskie i muzyczne. Rzecz jasna nie obyło się bez zajęć tanecznych. Ćwiczyły grupy: Fresh Boogie Twist , Ballo Junior,  Ballo II i Ballo I.

Środa – 13 stycznia 2021

Tego dnia śpiewaliśmy z Orkiestrą Wszystko Gra oraz majsterkowaliśmy w Pracowni Dedal i Ikar. Były też kolejne zajęcia teatralne z cyklu: Opowieści z walizki”. W Pracowni Color Wheel powstały zimowe pejzaże, zaś najmłodsi artyści z Plastelowni tworzyli kolorowe zimowe ptaki. Na parkietach tanecznych pracowni ćwiczyli tancerze Boogie Twist Kids oraz Ballo Junior, Ballo II i Ballo I. A w pracowni Modna Sztuka powstały bajeczne filcowe skrzaty.

Wtorek – 12 stycznia 2021

Kontynuowaliśmy zajęcia w Pracowni Dedal i Ikar. Do wspólnego śpiewania zaprosiła Orkiestra Wszystko Gra, a uczestnicy zajęć w Plastelowni tworzyli autoportrety.
Tanecznie działały grupy: Mini Boogie Twist oraz Formacje: Ballo Junior, Ballo II i Ballo I.

Poniedziałek – 11 stycznia 2021

Drugi tydzień ferii zdominowały zajęcia plastyczne i taneczne. Dużo się działo w pracowniach Color Wheel i w Plastelowni, gdzie powstawały zimowe pejzaże. Grupa Dance Team ćwiczyła taniec z pomponami, a Formacja Balerinka trenowała taniec jazzowy.
Coś dla siebie znaleźli także amatorzy modelarstwa, którzy spędzili pracowite zajęcia w pracowni Dedal i Ikar.

Piątek – 8 stycznia 2021

Na koniec pierwszego tygodnia zimy w mieście z MDK znalazło się miejsce na zajęcia „Slime form, czyli slajmowe szaleństwo”. W Pracowni Modna Sztuka uczestnicy zajęć kończyli swoje prace z dnia poprzedniego. Trwała tu także „Zimowa szkoła szycia”, podczas której powstawały kolorowe fartuszki. Jak co dzień odbyły się warsztaty taneczne z grupami Boogie Twist Kids, Mini Boogie Twist Kids i Warsztaty Tańca Jazzowego z Formacją Ballo Junior. Piątek to również pierwsze feryjne zajęcia teatralne „Opowieści z walizki” i ciąg dalszy nauki gry na keyboardzie. Dla miłośników czterech kółek w miniaturze, pracownia modelarska Dedal i Ikar zorganizowała zawody zdalnie sterowanych samochodów – Mistrzowie driftu.

Czwartek – 7 stycznia 2021

Czwartkowy dzień zajęć to między innymi: filcowanie formy przestrzennej: nuno filc w pracowni Color Wheel i „Zimowa szkoła szycia: kolorowe fartuszki” w Pracowni Modna Sztuka. Tancerze grupy Fresh Boogie Twist i Formacji Ballo Junior doskonalili swoje umiejętności taneczne, a grupa Dance Team spędziła miło czas na grach i zabawach. Nowością były zajęcia pod tajemniczym tytułem „Przeszkadzajkowo, czyli granie nie tylko na nerwach” . W dalszym ciągu odbywała się nauka gry na keyboardzie w pracowni muzycznej i zajęcia modelarskie w pracowni Dedal i Ikar. Te ostatnie tym razem zorganizowano pod hasłem „Latanie jest piękne”, a uczestnicy tworzyli mikroszybowce, które nawet wystartowały w zawodach.

Wtorek – 5 stycznia 2021

Kontynuowaliśmy warsztaty plastyczne, kończyliśmy prace z dnia poprzedniego, ale spróbowaliśmy także zupełnie czegoś innego. Było „Van Gogha malowanie”- malarstwo akrylowe w pracowni Color Wheel i zimowa akademia rysunku w Pracowni Modna Sztuka zatytułowana „Z innej perspektywy”. Miłośnicy tańca uczestniczyli w warsztatach tanecznych grupy Mini Boogie Twist oraz Tańca Jazzowego z Formacją Ballo. Kolejny dzień upłynął również na nauce gry na keyboardzie, natomiast sympatycy latających maszyn pracowali na zajęciach modelarskich w pracowni Dedal i Ikar.

Poniedziałek – 4 stycznia 2021

Pierwszy dzień Ferii z Młodzieżowym Domem Kultury w Chełmie. Tego dnia odbywały się zajęcia plastyczne: „Gęsto i grubo – faktury na płótnie” w Pracowni Modna Sztuka i „Ziołowe mydełka” w pracowni Color Wheel. Było również tanecznie i muzycznie. Trwały warsztaty Tańca Jazzowego z Formacją Balerinka i warsztaty taneczne grupy Fresh Boogie Twist.  Grupa Dance Team zaprosiła na szaloną improwizację w rytmie disco, a pracownia muzyczna do nauki gry na keyboardzie. Nie zabrakło oczywiście zajęć modelarskich w pracowni Dedal i Ikar.