V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Chełmie

16 maja w Szkole Podstawowej Nr 11 odbył się V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Chełmie. Został zorganizowany przez oddział PTTK w Chełmie oraz Urząd Miasta Chełm i SP Nr 11. Do rywalizacji przystąpiło 48 uczniów z 16 szkół z terenu Chełma i powiatu chełmskiego.

Zakres pytań obejmował pięć bloków tematycznych: wydarzenia z historii Chełma, zabytki, pomniki przyrody i parki na terenie miasta, wybitne postacie w dziejach Chełma oraz Chełm współczesny.

W pionie szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła drużyna Koła Turystycznego „MłoDziK” z MDK w Chełmie wyprzedzając następną drużynę aż o 42 punkty. W punktacji indywidualnej trzy pierwsze miejsca przypadły turystkom z MDK. Najwięcej punktów zdobyła Alicja Siatka wyprzedzając Jakuba Grela i Aleksandrę Biedzińską.
Najwięcej drużyn (aż 11) wystartowało w kategorii szkół podstawowych. Drużyna z MDK w składzie – Monika Spodniewska, Natalia Jarzynowska i Magda Sobolewska uplasowała się na piątym miejscu. W punktacji indywidualnej IV miejsce wywalczyła Monika Spodniewska.

Możesz również polubić…

Advertisment ad adsense adlogger