Wakacje z MDK 2021 – Podsumowanie

Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie zaprosił dzieci i młodzież do wspólnego spędzania czasu podczas wakacji. Zobaczcie, co działo się tego lata…

Uwaga 🙂 już wkrótce uzupełnimy nasze podsumowanie fotogaleriami, tymczasem zanim to nastąpi zapraszamy do oglądania fotorelacji na nasz Fanpage na Facebooku

WARSZTATY PLASTYCZNE
Młodzi artyści nie mieli czasu na nudę. Ciekawe zajęcia zaproponowały im trzy nasze pracownie plastyczne: Color Wheel, Modna Sztuka i Plastelownia, a także Pracownia Inicjatyw Kulturalnych. Robiliśmy slimy, ceramiczne magnesy i papierowe reliefy. Pletliśmy kwietniki z makramy, lepiliśmy naczynia oraz tworzyliśmy mydełka i zapachowe świece. Rysowaliśmy portrety i budowaliśmy miasto na… Marsie. Do tego zdobiliśmy ubrania metodą xero collage, barwiliśmy dżinsy, a także projektowaliśmy i zdobiliśmy własne eko-torby oraz kubki.

ROBOTYKA Z CEMEX POLSKA
Czterokrotnie spotykaliśmy się na zajęciach z robotyki. Okazuje się, że z klocków Lego można stworzyć naprawdę niesamowite rzeczy, które w dodatku udało się nam wprawić w ruch!

WARSZTATY TANECZNE

WARSZTATY WOKALNE I MUZYCZNE
Śpiewać każdy może? Oczywiście! Liczą się przede wszystkim chęci. Udowodnili to uczestnicy naszych warsztatów wokalnych oraz zajęć Orkiestry Wszystko Gra. Ci ostatni nagrali nawet piosenkę!
A w ramach poszerzania muzycznych horyzontów zorganizowaliśmy warsztaty muzyczne w prawdziwym studiu nagrań.

BEZPIECZNE WAKACJE Z CEMEX
Udane wakacje, to bezpieczne wakacje. Dzięki warsztatom zorganizowanym we współpracy z CEMEX, dzieci poznały zasady bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach. Wiedzę przekazywali zawodowcy: strażak, ratownik medyczny, ratownik wodny i instruktor jazdy.

ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNO-PLASTYCZNE
Co robić ze swoją złością – tego dowiedzieli się uczestnicy wakacyjnych zajęć profilaktyczno-plastycznych. Poznawaliśmy też magiczne słowa oraz uczyliśmy, w jaki sposób dobrze traktować zwierzęta.

WYCIECZKOWE ŚRODY
Na pierwszej wycieczce odwiedziliśmy Wioskę Przygody „Frajda” w Bliżowie. Było dużo ruchu i dobrej zabawy. Celem kolejnej wyprawy był Młyn Hipolit w Nowym Gaju. Tam zwiedzaliśmy muzeum minerałów, szukaliśmy złota i zaprzyjaźniliśmy się z sympatycznymi alpakami.

CHEŁMSKIE WAKACJE TEATRALNE
Tegoroczna odsłona tego wydarzenia to cztery spektakle teatralne: „Królik z kapelusza” (Teatr Form Wielu z Płocka), „Smok Wawelski” (Teatr Nemno z Rzeszowa), „Cyrk na wesoło” (Teatr CoNieco z Białegostoku) i „Opowieści starego kredensu” (Teatr pod Orzełkiem z Białegostoku)

Podsumowanie Chełmskich Wakacji Teatralnych – link