Walentynkowe Warsztaty Fotograficzne

Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie oraz Centrum Kultury w Lublinie serdecznie zapraszają na Walentynkowe Warsztaty Fotograficzne – Chełm 2020.
Warsztaty odbędą się w ramach 6. urodzin Akademii Odkryć Fotograficznych.

Żyjemy w czasach kultury obrazu, aby lepiej rozumieć Świat, musimy posiadać umiejętność świadomego komunikowania się obrazem fotograficznym. Warsztaty adresowane są do osób interesujących się fotografią, które chcą pogłębiać i doskonalić teorię fotograficzną. Poprowadzą je doświadczeni fotografowie: Maciej Holy i Maks Skrzeczkowski.
Jak zapewniają prowadzący, udział w warsztatach będzie doskonałą okazją do przeżycia wielu fotograficznych odkryć oraz zaskoczeń. Jeśli jesteś Światłoczuły i chcesz się rozwijać, te warsztaty są właśnie dla Ciebie!
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy.
Zgłoszenia: projektmdkchelm@gmail.com
Koordynator projektu: Ola Borysiewicz, tel. 695-299-465
Szczegółowe informacje: www.mdkchelm.pl

Kilka słów o naszych prowadzących:

Maciej Holy, rocznik 1971. Fotograf, wielbiciel podroży dalekich i bliskich. Uwielbia odkrywać z aparatem nowe miejsca, ale najbardziej ceni fotografie powstałe „na własnym podwórku”. Zwycięzca konkursów StreetFoto San Francisco, Brussels Street Photography, finalista Leica Street Photo. Zdobywca 3 miejsca w I warszawskim Maratonie Fotograficznym. Na czym polega fenomen Macieja Holy? Jest nienasyconym łowcą ulotności. Odkrywa przed nami tajemniczy Świat… codzienności. Nienachalnie zmusza do refleksji. Zadaje pytania, na które niezwykle trudno odpowiedzieć. W fotograficznych poszukiwaniach towarzyszą mu surrealizm i ironia. Choć zdobywa fotograficzne laury na całym świecie, nadal pozostaje niezwykle skromny i pracowity.

Maks Skrzeczkowski ur. w 1978. Magister sztuki, podróżnik, fotograf, wykładowca fotografii na Wydziale Politologii (UMCS), fotoreporter magazynu „Lajf”, wieloletni koordynator projektu Akademia Odkryć Fotograficznych, twórca projektu Kazimierska Wiosna Fotograficzna, międzynarodowy obserwator wyborów prezydenckich na Ukrainie (2004). Wielokrotnie wyróżniony i nagradzany w konkursach fotograficznych oraz za działania w dziedzinie kultury; zasiadał w jury licznych konkursów fotograficznych. Z niesłabnącą pasją od lat fotograficznie dokumentuje amplitudy życia w Kazimierzu Dolnym, trzykrotnie był na wschodzie Ukrainy na terenie objętym działaniami wojennymi.
Skrzeczkowski to bez wątpienia postać nietuzinkowa, fotograf ekstremalny, ale co równie ważne kreatywny. Zaskakuje, podejmując szalone i trudne wyzwania. Świat nieustannie go zachwyca i zadziwia. Kusi i szepcze: „Ruszaj w drogę…nie pożałujesz”.

Zobacz także