„Warsztaty dla najstarszych tancerek BALLO”

Piękny mikołajkowy prezent otrzymają tancerki grup BALLO I i BALLO ART Zespołu Tańca Jazzowego BALLO z Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie. Będą to warsztaty w technice tańca współczesnego.

Odbędą się one w dniach 4 – 5 grudnia w ramach programu “Przestrzenie Sztuki” finansowanego ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Operatorem projektu w Lublinie jest Centrum Kultury w Lublinie. Warsztaty poprowadzi Izabela Zawadzka- tancerka, pedagog tańca, choreograf, menedżer kultury. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi, Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie na kierunku pedagogika baletowa oraz Podyplomowych Studiów Menadżerskich dla Twórców, Artystów i Animatorów Kultury przy Uniwersytecie Warszawskim. Tancerka solistka oraz pedagog tańca w Kieleckim Teatrze Tańca (2014-2019) oraz w Państwowym Zespole Ludowym Pieśni i Tańca Mazowsze (2007-2014). Od 2017 roku wykładowca tańca współczesnego i klasycznego w Niepublicznej Szkole Sztuki Tańca w Białymstoku. Autorka spektakli dla Kieleckiego Teatru Tańca, Atelier Kieleckiego Teatru Tańca. Laureatka Ogólnopolskich Konkursów Choreograficznych, na których zdobyła liczne nagrody i wyróżnienia. Jako tancerka współpracowała, m.in. z Robertem Bondarą, Guilherme Botelho, Karoliną Garbacik, Wojciechem Mochniejem, Elżbietą i Grzegorzem Pańtak, Jackiem Przybyłowiczem, Zofią Rudnicką, Mariuszem Trelińskim, Tomaszem Wygodą, Witoldem Zapałą, Michałem Znanieckim. Kształciła się w Izraelu poznając repertuar m.in. Yasmeen Godder, Sharon Eyal & Gai Behar, Yossi Berg & Oded Graf, Shahar Binyamini. Obecnie współpracuje z Teatrem Wielkim- Operą Narodową w Warszawie i współtworzy kolektyw taneczny UNITED LIMBS.