Warsztaty taneczne Go 4 Dance

12 maja 2019 r. po raz pierwszy Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie zorganizował Chełmskie Warsztaty Taneczne. Na wydarzenie pod nazwą „GO 4 DANCE” zostali zaproszeni wszyscy mieszkańcy miasta i jego okolic.

Każdy zainteresowany mógł wziąć udział w warsztatach z trzech technik tanecznych. Lekcje tańca jazzowego poprowadziła Małgorzata Ziółkowska. Taniec współczesny można było poznać dzięki Joannie Polowczyk. Bartłomiej Łącki przybliżył wszystkim styl hip hop.

W warsztatach wzięło udział osiemdziesiąt uczestniczek w sześciu grupach zróżnicowanych pod względem stopnia zaawansowania. Łącznie odbyło się 18 lekcji półtoragodzinnych lekcji.
Najmłodsza uczestniczka warsztatów miała 6 lat, natomiast najstarsza 30+. Największymi grupami biorącymi udział w „GO 4 DANCE” były BALLO I i BALLO II z Zespołu Tańca Jazzowego puttygen , NO NAME z Centrum Kultury w Siennicy Różanej, SALTATORES z Samorządowego Ośrodka Kultury w Leśniowicach oraz grupa taneczne ze Szkoły Podstawowej w Macoszynie Dużym.
Dzięki udziałowi w zajęciach w różnych technikach tanecznych uczestnicy mogli stać się jeszcze lepszymi, wszechstronnymi tancerzami.