Wernisaż wystawy Krystyny Rutyny

W czwartek 3 września o godz. 17 w Galerii na Górce rozpocznie się wernisaż wystawy Krystyny Rutyny pt. „Malarstwo”.

W swoich pracach artystka koncentruje się na pejzażu. Uchwycone przez malarkę wycinki natury są czasem nieco zamglone, niczym z sennego marzenia; innym razem ukazują bogactwo barw i przestrzeni. Takie właśnie obrazy zobaczymy na jej wystawie w Galerii na Górce.
Autorka ukończyła studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie dyplomem w pracowni malarstwa prof. Ryszarda Lisa. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków. Przez wiele lat była nauczycielem plastyki w Młodzieżowym Domu Kultury w Chełmie, prowadząc pracownię plastyczną Art-Kreska. Była lubianym i cenionym przez młodzież pedagogiem. Jej uczniowie otrzymali ponad 400 nagród i wyróżnień w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach plastycznych.