Wystawa „Z kobietami” otwarta

„Z kobietami” to tytuł najnowszej wystawy w Galerii MDK „Na Górce”. Składają się na nią prace uczestników zajęć Pracowni Modna Sztuka. Pracownię prowadzi Justyna Malicka-Sławińska. Już dziś wszystkie prace można obejrzeć także w internecie.

Wystawa pokazuje różne odsłony współczesnych kobiet w codziennych sytuacjach, jednak ukazanych w niecodzienny sposób. Młodzi artyści sięgnęli do historycznych przedstawień antycznych rzeźb, portretów kubistów, renesansowych dam i istot anielskich. Dla niektórych inspiracją były też barwne postacie kobiet z różnych grup etnicznych i ludowych. Tworząc swoje prace wykorzystali również gotowe zdjęcia modelek wprost z kolorowych czasopism i wykreowali dla nich nowe, autorskie stroje.
Składające się na ekspozycję prace powstały z wykorzystaniem różnorodnych technik, m.in. kolażu, kalkografii, pasteli i wydrapywanki. Znajdziemy tu też formy przestrzenne postaci.

Uzupełnieniem wystawy „Z kobietami” jest prezentacja prac inspirowanych malarstwem Vincenta van Gogha.