XI Wojewódzki Konkurs Wiedzy Ekologicznej

Drużyna Koła Turystycznego „MłoDziK” uczestniczyła w XI Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Ekologicznej „Zwierzęta zamojskich parków krajobrazowych w naszym zoo”.

Konkurs organizowany jest przez Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera w Zamościu przy współudziale Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek Zamiejscowy w Zamościu oraz Fundację dla Zwierząt TECTUM.
Jego celem jest rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, propagowanie ochrony przyrody oraz udziału parków krajobrazowych i ogrodu zoologicznego w ochronie bioróżnorodności. Konkurs jest okazją do wspólnej nauki, dobrej zabawy i sprawdzenia wiedzy oraz umiejętności przyrodniczych.
Pytania zostały przygotowane przez Dział Dydaktyczny ZOO w Zamościu. Tematyka konkursu obejmowała biologię, środowisko życia i stan zagrożenia zwierząt hodowanych w zoo i obecnych w zamojskich parkach krajobrazowych, wiadomości o parkach krajobrazowych Zamojszczyzny, zadaniach ogrodów zoologicznych oraz pojęć związanych z ekologią, bioróżnorodnością, CITES.

Uczestnicy otrzymali upominki promujące Ogród Zoologiczny w Zamościu.
Ogłoszenie wyników i podsumowanie konkursu nastąpi na początku grudnia.