Wyniki konkursu Drugie Życie Śmieci. Zapraszamy na podsumowanie!

Kilkadziesiąt prac zgłoszono do czwartej edycji Konkursu Ekologicznego „Drugie życie śmieci” organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie. Z odpadów takich jak plastik, szkło czy papier dzieci zrobiły niesamowite rzeczy. Udowodniły tym samym, że to, co zwykle ląduje w śmietniku, można jeszcze wykorzystać chroniąc przy okazji środowisko.

Wśród prac zgłoszonych na konkurs znalazły się przedmioty użytkowe i dekoracyjne, m.in.: zegar, lampki nocne, wazony, gry, kwietniki, a nawet… telefon. Jest tu też cały ekologiczny zwierzyniec: pszczoły, świnki, lama, sowa, krowa i inne. Zadaniem uczestników było także wymyślenie ekologicznego hasła. Kto poradził sobie z tym najlepiej? Sprawdźcie tutaj: protokół-drugie życie 2019

15 listopada  w Galerii na Górce MDK jury oficjalnie ogłosi swój werdykt. Wtedy także zostanie otwarta wystawa pokonkursowa. Początek spotkania o godz. 11.