Podsumowanie VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Baśnie, bajki, bajeczki” oraz II Chełmskiego Konkursu Plastycznego „Baśnie, bajki, bajeczki”

25 października w sali lustrzanej Młodzieżowego Domu Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie oraz wręczenie nagród laureatom VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego oraz II Chełmskiego Konkursu Plastycznego – „Baśnie, bajki, bajeczki”. Poznajmy laureatów:

 

VII OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „BAŚNIE, BAJKI, BAJECZKI”

Na podstawie protokołu z posiedzenia Komisji Konkursowej powołanej do oceny prac nadesłanych na VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Baśnie, bajki, bajeczki” – protokół z dnia 17.10.2019

Na konkurs nadesłano 179 prac plastycznych z następujących 14 placówek:

  1. Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku
  2. Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie
  3. Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach
  4. Młodzieżowy Dom Kultury im. Marii Konopnickiej w Krasnymstawie
  5. Młodzieżowy Dom Kultury w Starachowicach
  6. Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju
  7. Młodzieżowy Dom Kultury w Stargardzie
  8. Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Lublinie
  9. Młodzieżowy Dom Kultury Oskara Kolberga we Włodawie
  10. Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim
  11. Młodzieżowy Dom Kultury w Gorzowie Wielkopolskim
  12. Młodzieżowy Dom Kultury im Kornela Makuszyńskiego w Zamościu.
  13. Młodzieżowy Dom Kultury nr w Katowicach
  14. Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu

Po obejrzeniu wszystkich kompozycji malarskich, rysunkowych i graficznych, komisja w składzie:

  1. Violetta Furtak – nauczyciel pracowni inicjatyw kulturalnych MDK Chełm- plastyk – przewodnicząca
  2. Joanna Grochola – plastyk – Kierownik Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lublinie – Oddział w Chełmie
  3. Jadwiga Barczyńska – historyk sztuki – Muzeum Ziemi Chełmskiej
  4. Justyna Malicka – Sławińska – plastyk – pracownia plastyczna MDK „Modna Sztuka”
  5. Agata Sobczyk – nauczyciel pracowni inicjatyw kulturalnych MDK Chełm

postanowiła przyznać nagrody główne oraz wyróżnienia.

MALARSTWO  I  RYSUNEK

NAGRODY OTRZYMALI:

Kategoria 6 – 8 lat:

1 – Zuzanna Jaworska – 7 lat – I Nagroda

n-l Danuta Łubińska – MDK w Gorzowie Wlkp.

„Sekretne życie zwierzaków domowych”

2 – Karolina Stós – 8 lat – I Nagroda

ufundowana przez Muzeum Ziemi Chełmskiej im.Wiktora Ambroziewicza

n-l Anna Świca – MDK w Biłgoraju

„Miś Paddington”

3 – Patrycja Szymikowska – 6 lat – II Nagroda

n-l Beata Synowiec – MDK w Lęborku

„Kraina Lodu”

4 – Kaja Konkol – 7 lat – III Nagroda

n-l Beata Synowiec – MDK w Lęborku

„Smerfy”

5 – Wiktoria Nizioł – 7 lat – III Nagroda

n-l Magdalena Majer – MDK im. Kornela Makuszyńskiego

w Zamościu

„Śnieżka”

Kategoria 9 – 12 lat:

1 – Stanisław Pindor – 9 lat – I Nagroda

n-l Anna Świca – MDK w Biłgoraju

„Jaś i Małgosia”

2 – Małgorzata Cieśla – 12 lat – II Nagroda

n-l Marta Szymańda-Witańska – MDK w Katowicach – ZSiP nr 2

„Wilk i Lis”

3 – Aleksandra Cichosz – 12 lat – II Nagroda

n-l Magdalena Majer – MDK im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu

„Kopciuszek”

4 – Martyna Berbeć – 9 lat – III Nagroda

n-l  Agnieszka Żuk- Słabek – MDK  im. Marii Konopnickiej w Krasnymstawie

„Kraina Krasnoludków”

Kategoria 13 – 15 lat:

1 – Ewa Król – 15 lat – I Nagroda

n-l Anna Świca – MDK w Biłgoraju

„W Krainie Krasnoludków”

2 – Martyna Kniaziowska – 15 lat – II Nagroda

n-l Anna Świca – MDK w Biłgoraju

„Czerwony Kapturek”

3 – Jakub Linkiewicz – 15 lat – III Nagroda

n-l Anna Butryn – MDK im. Oskara Kolberga we Włodawie

„Smok Wawelski”

Kategoria 16 – 18 lat:

1 – Patrycja Różańska – 17 lat – I Nagroda

n-l Anna Świca – MDK w Biłgoraju

„Moja Bajka – Ogród Anioła”

2 – Alicja Portka – 16 lat – II Nagroda

n-l Anna Świca – MDK w Biłgoraju

„Kopciuszek”

3 – Karol Niemczycki – 17 lat – III Nagroda

n-l Małgorzata Magryta – MDK im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu

„W poszukiwaniu grzmiącego smoka”

GRAFIKA

NAGRODY OTRZYMALI :

Kategoria 16 – 18 lat:

1 – Natalia Leszczyńska – 17 lat – I Nagroda

n-l Ryszard Baloń – MDK w Stargardzie

„Pomona”

2 – Martyna Badziąg – 17 lat – II Nagroda

n-l Ryszard Baloń – MDK w Stargardzie

„Więź jak z bajki”

MALARSTWO I RYSUNEK

WYRÓŻNIENIA  OTRZYMALI:

Kategoria 6 – 8 lat:

1 – Wiktoria Ptaszek – 8 lat – Wyróżnienie

n-l Alina Walkusz – MDK w Lęborku

„Kuchci Wróżka”

2 – Zuzanna Romaniak – 7 lat – Wyróżnienie

n-l Anna Świca – MDK w Biłgoraju

„Czerwony Kapturek”

3 – Aliyah Khelouf – 6 lat – Wyróżnienie

n-l n-l Marta Szymańda-Witańska – MDK w Katowicach – ZSiP nr 2

„Ulubione bajki”

4 – Maja Broda – 7 lat – Wyróżnienie

n-l Beata Synowiec – MDK w Lęborku

„Królewna Śnieżka”

5 – Natalia Ziemkowska – 6 lat  – Wyróżnienie

n-l Beata Synowiec – MDK w Lęborku

„Królewna Śnieżka”

6 – Izabela Kołodziej – 6 lat  – Wyróżnienie

n-l Wioletta Brzozowska – MDK im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu

„Trzy Świnki”

7 – Martyna Poniewozik – 6 lat – Wyróżnienie

n-l  Agnieszka Żuk- Słabek – MDK  im. Marii Konopnickiej w Krasnymstawie

„Tabaluga”

8 – Amelia Kłoda – 8 lat  – Wyróżnienie

n-l Edyta Weremczuk – PMDK w Lubartowie

„Krecik”

Kategoria 9-12 lat:

1 – Miłosława Weremczuk – 9 lat  – Wyróżnienie

n-l Edyta Weremczuk – PMDK w Lubartowie

„ O Rybaku i o Złotej Rybce”

2 – Katarzyna Zięba – 11 lat – Wyróżnienie

n-l Bartłomiej Belniak – MDK w Gorlicach

„Smerfy”

3 – Kinga Broda – 10 lat – Wyróżnienie

n-l Beata Synowiec – MDK w Lęborku

„Kopciuszek”

4 – Adam Biegański – 9 lat – Wyróżnienie

n-l Jolanta Łuczak – PMDK w Wieluniu

„O Krasnoludkach i o sierotce Marysi”

5 – Izabela Pogorzelec – 10 lat – Wyróżnienie

n-l Anna Świca – MDK w Biłgoraju

„Księżniczka na ziarnku grochu”

Kategoria 13 – 15 lat:

1 – Anna Skrzypik – 15 lat – Wyróżnienie

n-l Małgorzata Magryta – MDK im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu

„Jaś i Małgosia”

Kategoria 16 – 18 lat:

2 – Lilianna Jasińska – 16 lat – Wyróżnienie

n-l Beata Synowiec – MDK w Lęborku

„Czerwony Kapturek”


II CHEŁMSKI KONKURS PLASTYCZNY „BAŚNIE, BAJKI, BAJECZKI”

Na podstawie protokołu z posiedzenia Komisji Konkursowej powołanej do oceny prac nadesłanych na II Chełmski Konkurs Plastyczny „Baśnie, bajki, bajeczki” – z dnia 10.10.2019

Na  konkurs nadesłano łącznie 274  prac plastycznych  z placówek.

Prace nadesłały następujące placówki:

  1. Przedszkole Miejskie nr 2 w Chełmie
  2. Przedszkole Miejskie nr 6 w Chełmie
  3. Przedszkole Miejskie nr 8 w Chełmie
  4. Przedszkole Miejskie nr 11 w Chełmie
  5. Przedszkole Miejskie nr 12 w Chełmie
  6. Przedszkole Miejskie nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie
  7. Przedszkole Miejskie nr 14 w Chełmie
  8. Przedszkole Miejskie nr 15 w Chełmie
  9. Szkoła Podstawowa nr 1 w Chełmie
  10. Szkoła Podstawowa nr 2 w Chełmie
  11. Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie
  12. Szkoła Podstawowa nr 7 w Chełmie
  13. Szkoła Podstawowa nr 8 w Chełmie
  14. Szkoła Podstawowa nr 11 w Chełmie
  15. Pierwsza Społeczna Szkoła Podstawowa w Chełmie
  16. Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie
  17. Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie
  18. Szkoła Podstawowa nr 12 w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Chełmie
  19. Zespół Wychowania i Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej nr 1 w Chełmie
  20. Szkoła Podstawowa w Żółtańcach

Po obejrzeniu wszystkich kompozycji malarskich i graficznych Komisja w składzie:

  1. Violetta Furtak – plastyk – przewodnicząca
  2. Jagoda Barczyńska – historyk sztuki – Muzeum Ziemi Chełmskiej
  3. Elżbieta Krzywicka – artysta plastyk – pracownia plastyczna Color Wheel
  4. Justyna Malicka-Sławińska – plastyk- pracownia plastyczna „Modna Sztuka”
  5. Agata Sobczyk – nauczyciel pracowni inicjatyw kulturalnych MDK Chełm – sekretarz

postanowiła przyznać nagrody główne oraz wyróżnienia.

NAGRODY OTRZYMALI

Kategoria 5 – 6 lat:

1 – Aleksander Guz – 6 lat – I Nagroda

n-l Renata Wacewicz – Przedszkole Miejskie nr 2 w Chełmie

,Harry Potter”

2 – Michalina Burnos – 6 lat – II Nagroda

n-l Renata Wacewicz – Przedszkole Miejskie nr 2 w Chełmie

,,Jaś i Małgosia”

3 – Lena Warchał – 5 lat – III Nagroda

n-l Anna Fidler – Trus – Przedszkole Miejskie nr 8 w Chełmie

,,Czerwony Kapturek” 

Kategoria 7 – 9 lat:

1 – Wiktor Walczuk – 9 lat – I Nagroda

n-l Dorota Wowczuk – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie

,,Czerwony Kapturek”

2 – Zuzanna Raszka – 9 lat – II Nagroda

n-l Ewa Lipska –  Szkoła Podstawowa nr 11 w Chełmie

,, Królowa Śniegu ”

3 – Antonina Urban- 9 lat – III  Nagroda

n-l  – Grażyna Wiśniewska –  Szkoła Podstawowa nr 11 w Chełmie

„Dziewczynka z zapałkami” 

Kategoria 10 – 12 lat:

1 – Monika Spodniewska – 12  lat – I Nagroda

n-l Jolanta Szkodzińska – Szkoła Podstawowa nr 2 w Chełmie

,,Smok z jeziora”- baśń z Tanzanii

2 – Wiktoria Wysocka- 12 lat – II Nagroda

n-l Ewa Słomczyńska – Szkoła Podstawowa nr 8 w Chełmie

Baśń „Mroczny Kamerdyner”, Yama Toboso

3 – Lila Zarek – 10 lat – III Nagroda

n-l Edyta Bubiłek – Wójcik – Szkoła Podstawowa nr 7 w Chełmie

,, Jaś i Małgosia ”

Kategoria 13 – 15 lat:

1 – Karolina Staszak – 14 lat –  Nagroda

n-l Jolanta Szkodzińska – Szkoła Podstawowa nr 2 w Chełmie

„Baśń o rycerzu bez konia”

Kategoria 16 – 18 lat:

1 – Aleksandra Żeliszczak – 18 lat – I Nagroda

Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie

2 – Joanna Bis – 16  lat – II Nagroda

n-l Edyta Bubiłek – Wójcik, n-l Renata Obcarska – Szkoła Podstawowa nr 7 w Chełmie

,,Kopciuszek”

3 – Lena Pejo – 16 lat –  III Nagroda

n-l Edyta Bubiłek – Wójcik

n-l Agnieszka Jaroszek – Szkoła Podstawowa nr 7 w Chełmie

„O złotym koguciku”

 WYRÓŻNIENIA OTRZYMALI:

Kategoria 5 – 6 lat:

1 – Wiktoria Wójtowicz – 5 lat – wyróżnienie

n-l Ewa Krzyżanowska – Przedszkole miejskie nr 12 w Chełmie

,Jaś i Małgosia”

2 – Kuba Niezbecki – 6 lat – wyróżnienie

n-l Marzanna Piech – Przedszkole Miejskie nr 2 w Chełmie

,,Jaś i Małgosia”

3 – Martyna Majewska –  5 lat – wyróżnienie

n-l Elżbieta Podsiadła – Przedszkole miejskie nr 15 w Chełmie

„Smok Wawelski”

4 – Marcelina Ogrodnik – 6  lat – wyróżnienie

n-l Renata Wacewicz –  Przedszkole Miejskie nr 2 w Chełmie

,Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”

5 – Oliwia Kwaśniewska – 6 lat – wyróżnienie

n-l Bożena Szychulec – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie

„Roszpunka w wieży”

6 – Jana Rakowska- 5 lat – wyróżnienie

n-l Lilla Kicińska- Przedszkole Miejskie nr 2 w Chełmie

,,Roszpunka”

7 – Emilia Majkutewicz – 5 lat – wyróżnienie

n-l Magdalena Wiśniewska- Przedszkole Miejskie nr 13 w Chełmie

,,Przygody kota Filemona”

8 – Dobromiła Daniluk – 5 lat – wyróżnienie

n-l -Wioletta Kosmowska,

Ewa Kalita – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie

,, Brzydkie kaczątko ”

9 – Iga Maksymiuk – 6  lat – wyróżnienie

n-l -Marzena Kwiatek , Dorota Jarolik

– Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie

„Kopciuszek”

Kategoria 7 – 9 lat:

1 – Maja Wagner – 9 lat – wyróżnienie

n-l Ewa Lipska –  Szkoła Podstawowa nr 11 w Chełmie

,, Dziewczynka z zapałkami ”

2 – Zuzanna Piotrowska – 9 lat – wyróżnienie

n-l  – Grażyna Wiśniewska –  Szkoła Podstawowa nr 11 w Chełmie

„Królowa Śniegu”

3 – Agata Smarczewska – 9 lat – wyróżnienie

n-l  – Grażyna Wiśniewska –  Szkoła Podstawowa nr 11 w Chełmie

„Mała Syrenka”

4 – Anastazja Kowelska -9 lat – wyróżnienie

n-l  – Grażyna Wiśniewska –  Szkoła Podstawowa nr 11 w Chełmie

„Alladyn”

5 – Amelia Hryniuk 7 lat – wyróżnienie

n-l  – Elżbieta Adamczuk –  Szkoła Podstawowa nr 11 w Chełmie

„Czerwony Kapturek”

6 – Karolina Mazur – 9  lat – wyróżnienie

n-l Dorota Wowczuk – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie

„Śpiąca Królewna”

7 – Klaudia Szymańska – 9 lat – wyróżnienie

n-l Mariola Wakuła – Zespół Wychowania i Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej nr 1 w Chełmie

„Czerwony Kapturek”

Kategoria 10 – 12 lat: 

1 – Laura Stępień – 12 lat – wyróżnienie

n-l Małgorzata Piech-  Szkoła Podstawowa w Żółtańcach

,, Baśniowy Sen ”

2 – Lena Kierepka – 10 lat – wyróżnienie

n-l Jolanta Szkodzińska – Szkoła Podstawowa nr 2 w Chełmie

„Przygody Reksia”

3 – Dominika Jędrzejewska – 12 lat – wyróżnienie

n-l Maria Olucha – Pierwsza Społeczna Szkoła Podstawowa w Chełmie

„Mała Syrenka „ – Zderzenie dwóch światów

4 – Dominik Sawka – 12 lat – wyróżnienie

n-l Gabriela Sado – Zespół Wychowania i Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej nr 1 w Chełmie

„Zaczarowany ołówek”

Kategoria 13 – 15 lat:

1 – Zuzanna Głowacka – 14 lat –  wyróżnienie

n-l Ewa Słomczyńska- Szkoła Podstawowa nr 8 w Chełmie

„Czerwony Kapturek”

2 – Paulina Gruszecka – 14 lat – wyróżnienie

n-l Małgorzata Piech – Szkoła Podstawowa w Żółtańcach

„Jaś i Małgosia”

3 – Kinga Szewczak– 15 lat – wyróżnienie

n-l Agnieszka Dobrowolska – Zespół Wychowania i Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej nr 1 w Chełmie

„Czerwony Kapturek”

Kategoria 16 – 18 lat: 

1 – Martyna Gargol – 16 lat –  wyróżnienie

n-l Edyta Bubiłek – Wójcik

n-l Renata Obcarska – Szkoła Podstawowa nr 7 w Chełmie

„Czerwony Kapturek”


Komisja pragnie złożyć podziękowania wykonawcom oraz nauczycielom, którzy zaangażowali się w przygotowania wykonawców do konkursu.

W imieniu organizatorów konkursu „Baśnie, bajki , bajeczki” składamy podziękowania wszystkim uczestnikom , nauczycielom z placówek, które wzięły udział w naszym konkursie.

Poziom prezentowanych prac był bardzo wysoki.

 

Zobacz także