Zróbmy to razem

Trwa rekrutacja uczestników do nowego projektu Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie. Przedsięwzięcie „Zróbmy to razem” to cykl zajęć w pracowniach rzemieślniczych i artystycznych MDK oraz spotkań o charakterze profilaktycznym.

Adresujemy je do rodzin z terenu Chełma – w tym rodzin zastępczych – oraz rodzin osób przybyłych z Ukrainy. Chętni mogą zgłaszać swój udział telefonując do sekretariatu MDK, tel. 4. 82 565 21 57.
Projekt będzie realizowany do połowy września. W tym czasie uczestnicy wykonają podczas warsztatów meble z drewnianych palet (stoliki, krzesełka). Będą aktywnie uczestniczyli w całym procesie tworzenia: od projektowania, przez montaż, aż po malowanie i zdobienie oraz przygotowanie materiałów dekoracyjnych w postaci poduszek. Gotowe meble posłużą do aranżacji przestrzeni, w których będą organizowane zajęcia profilaktyczno-integracyjne. W planach jest też
przeprowadzenie zajęć w pracowni ceramicznej. Będą miały charakter „odstresowujący” i wspomagający pracę z emocjami.
– Celem naszego projektu jest aktywizacja rodzin we wspólnym działaniu, zapobieganie wycofaniu i bierności po trudnym okresie pandemii, oraz depresji związanej z wojną w Ukrainie – tłumaczy Joanna Wilkołaska, dyrektor MDK. – Zamierzamy go osiągnąć właśnie poprzez wspólne działania, w pracowniach rzemieślniczych i plastycznych, planowanie wspólnych przestrzeni społecznych, a także m.in. udział w zajęciach profilaktyczno-integracyjnych w stworzonej wspólnie przestrzeni, dostarczenie informacji o negatywnym wpływie spożywania alkoholu oraz propagowanie atrakcyjnych form spędzania czasu wolnego bez alkoholu dla dzieci i ich rodzin.
Zadanie będzie realizowane w ramach programów z zakresu polityki społecznej dla miejskich jednostek organizacyjnych w 2022 roku. Partnerem przedsięwzięcia jest Trans-Pal, właściciel sklepu PSB Mrówka Chełm.

 

Możesz również polubić…

Advertisment ad adsense adlogger