BYŁO

Uwaga – komunikat

Dnia 31 października 2019, Młodzieżowy Dom Kultury przy ul. Pocztowej 41 oraz Filia Młodzieżowego Domu Kultury przy ul Czarnieckiego 8 – Placówki czynne do godz. 15:00

Rajd pod parasolem

26 października 2019r. odbył się 57. Rajd „Parasolowy” zorganizowany przez Oddział PTTK im. Kazimierza Janczykowskiego w Chełmie przy współudziale Urzędu Miasta Chełm.

Nowe szaty króla na „poduszkach”

Za nami kolejny spektakl w Teatrze na poduszkach. 26 października o godz. 12.00, w sali teatralnej MDK przy ul. Pocztowej 41, zagościł Byrski Organista Kubiec z przedstawieniem „Nowe szaty króla”.

Młody konstruktor w Pakiecie Kultury MDK

W tym tygodniu tj. w środę 23 października, odwiedziły nas przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 5. Dzieci świetnie bawiły się podczas warsztatów modelarskich „Młody konstruktor” zorganizowanych w ramach Pakietu Kultury MDK

Bursztyn – złoto Słowian

Kolejne spotkanie z Akademia Młodego Naukowca w MDK. Tym razem w bursztynowych warsztatach archeologicznych wzięły udział dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 4 oraz Nr 5 w Chełmie

Pokojówki

„Pokojówki” są jednym z najczęściej inscenizowanych dzieł francuskiego pisarza i dramaturga Jean Genet’a. Autor najczęściej poruszał tematy wykluczenia społecznego, wyobcowania i braku porozumienia.

XXVII Miejskie Zawody Latawcowe

W dniu 19 października 2019. r. na stadionie przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego , w godzinach 10.00 – 11.30 odbyły się XXVII Miejskie Zawody Latawcowe. Imprezę zorganizował chełmski Młodzieżowy Dom Kultury.

Jubileusz 10-lecia Ballo już w niedzielę

To już w najbliższą niedzielę odbędzie się Koncert Jubileuszowy z okazji 10-lecia Zespołu Tańca Jazzowego Ballo. Tymczasem tancerki Ballo przygotowują się do tego niezwykłego wydarzenia podczas próby generalnej.

Nowe szaty króla

Przed nami kolejny spektakl w Teatrze na poduszkach. 26 października o godz. 12.00, w sali teatralnej  MDK przy ul. Pocztowej 41, zagości Byrski Organista Kubiec z przedstawieniem „Nowe szaty króla”.

Pakiet Kultury MDK – Warsztaty modelarskie z Arką

Dziś w piątkowy ranek, obyły się warsztaty modelarskie zorganizowane w ramach Pakietu Kultury MDK. W zajęciach uczestniczyli uczniowie z Niepublicznej Integracyjnej Szkoły Podstawowej Nowoczesnych Technologii i Języków Obcych „Arka”.