BYŁO

Wesołe Hocki-Klocki

Około 150 dzieci bawiło się 2 czerwca na pikniku integracyjnym „Wesołe Hocki-Klocki” zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie. Partnerem wydarzenia było „Lubelskie. Smakuj życie!”

Piknik integracyjny

Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie organizuje 2 czerwca piknik „Wesołe Hocki-Klocki”. Wydarzenie – skierowane do dzieci polskich i ukraińskich przebywających w Chełmie ze względu na wojnę w Ukrainie – będzie miało charakter integracyjny.

Nasi tancerze w Puławach

Odnieśliśmy sukces! 21 maja tancerze z Grup Boogie Twist Kids i Swing Dance wytańczyli drugie miejsce w Wojewódzkim Festiwalu Współczesnych Form Tanecznych w Puławach.

Dwa srebra i złoto dla BALLO

Trzy grupy Zespołu Tańca Jazzowego BALLO wzięły udział w Wojewódzkim Ekologicznym Przeglądzie Tanecznym „Taniec źródłem energii”.  Z przeglądu wróciły z trzema medalami.

Sukcesy „MłoDziKa” w finale wojewódzkim

Drużyna Koła Turystycznego „MłoDziK” z MDK w Chełmie reprezentowała powiat chełmski w finale wojewódzkim 48. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego w Biłgoraju. Opiekunem grupy jest Sławomir Korpysz.

Monika w finale ogólnopolskim

Monika Spodniewska z Koła Turystycznego „MłoDziK” po raz kolejny znalazła się w gronie laureatów etapu okręgowego XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Poleskim Parku Narodowym. Z drugim wynikiem ze wszystkich okręgów uzyskała awans do finału...

Nagrody dla Jagody i Ewy

Jagoda Świecak i Ewa Prokopowicz z pracowni Plastelownia MDK zostały laureatkami Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla uczniów klas 1-3 „Niosę pomoc”.

„MłoDziK” ponownie na podium

Dwie drużyny Koła Turystycznego „MłoDziK” zwyciężyły w rozgrywanym w Chełmie etapie powiatowym 48. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego i wywalczyły awans do finału wojewódzkiego w Biłgoraju.

Zróbmy to razem

Trwa rekrutacja uczestników do nowego projektu Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie. Przedsięwzięcie „Zróbmy to razem” to cykl zajęć w pracowniach rzemieślniczych i artystycznych MDK oraz spotkań o charakterze profilaktycznym.