MY W RADIU

Próby na telefon

Studio Teatru Wyobraźni przygotowywało na Święto Teatru nowy spektakl. Niestety obecna sytuacja, sprawiła, że trzeba było przerwać próby. Ale młodzi aktorzy się nie poddają. Ćwiczą interpretacje swoich ról, wykorzystując to, co mają pod ręką: telefony, dyktafony i in. Z jednego z takich nagrań powstała zapowiedź spektaklu „Biedna, ale…”. Mamy nadzieję pokazać go Wam tak szybko, jak się da.

———————————————————————————————————-

#ZOSTAŃWDOMUZPUCHATKIEM

 

A.A Milne „Kubuś Puchatek”, rozdział pierwszy . Czyta Joanna Sadowska

———————————————————————————————————-

Bo taniec jest po to, żeby łączył

W Młodzieżowym Domu Kultury cyklicznie odbywają się warsztaty taneczne tancerek Zespołu Tańca Jazzowego Ballo. Warsztaty prowadzą uznani tancerze i pedagodzy tacy jak Małgorzata Ziółkowska z Kieleckiego Teatru Tańca. Ten materiał opowiada o przyjaźni i związkach, które zadziały się poprzez taniec. W reportażu pojawiają się tancerki Ballo, wspomniana już wcześniej Małgorzata Ziółkowska oraz Sabina Englot – nauczyciel ZTJ Ballo. Bohaterki opowiadają o tańcu i przyjaźni „Bo taniec jest po to, żeby łączył”.
Materiał przygotowała Anna Bobruś

———————————————————————————————————-

W wirtualnym świecie

Już od jakiegoś czasu w Młodzieżowym Domu Kultury mamy wirtualne kino. Dzieci z chełmskich szkół mogą zobaczyć trzy światy, w których ciężko byłoby się znaleźć, gdyby nie Wirtualna Galeria Rzeczywistości. Dzięki filmom VR dzieci odwiedzające MDK w ciągu pięciu minut mogą znaleźć się w kosmosie, pod wodą oraz w świecie dinozaurów. Okazuje się, że jest to niesamowita frajda…
W materiale usłyszycie dzieci uczestniczące w seansie oraz Jacka Męczyńskiego, który zabiera nas w niedostępne zakątki świata i wszechświata.
Materiał przygotowała Anna Bobruś

———————————————————————————————————

Robimy slimy

Dwa razy w miesiącu do MDK przychodzą młodzi naukowcy z chełmskich szkół. Uczą się bawiąc, tak jak na przykład podczas robienia slimów…
W materiale usłyszycie Annę Bukowską, która poprowadziła warsztaty, dzieci biorące udział w zajęciach oraz Annę Bobruś.
Materiał przygotowała Anna Bobruś