AKADEMIA MŁODYCH REPORTERÓW

AKADEMIA MŁODYCH REPORTERÓW
Nauczyciele: Joanna Sadowska i Mirosław Majewski

To zajęcia dla osób ciekawych świata i ludzi. Dla tych, którzy chcą dowiadywać się ciągle nowych rzeczy oraz interesująco i zrozumiale przekazywać je innym. W Akademii zajęcia odbywają się w ramach dwóch modułów: prasowego i radiowo-telewizyjnego.

Podczas warsztatów prasowych uczymy się, gdzie szukać źródeł informacji oraz jak zbierać materiały do artykułów, a potem tworzyć z nich teksty. Poznajemy też tajniki fotografii prasowej.
Do każdego zadania podchodzimy z otwartym umysłem i kreatywnie. Uczymy się, że w dziennikarstwie najważniejsza jest rzetelność, obiektywizm i odpowiedzialność za słowo.
Nie chcemy być tylko teoretykami. Dlatego tworzymy Hajdpark – gazetę przygotowywaną przez młodych i dla młodych.

Warsztaty radiowo-telewizyjne to propozycja głównie dla młodzieży ze szkół średnich. Adepci dziennikarstwa pracują na zajęciach z dźwiękiem i obrazem. Tworzą informacje, relacje, reportaże i dokumenty. Materiały uczestników zajęć były emitowane dotychczas na antenach Polskiego Radia Lublin i Radia BON TON. Mamy też swoją audycję radiową „Rozmowy nie(s)kontrolowane”. Chcecie nas posłuchać? Wejdźcie na 104,9 FM.

Akademia Młodych Reporterów w Internecie: https://www.facebook.com/hajdparkmdk i https://www.facebook.com/Rozmowy-nie-s-kontrolowane

 

 

 

 

 

Skip to content