Artystyczne Wakacje z MDK – Podsumowanie

Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie zaprosił dzieci i młodzież do wspólnego spędzania czasu podczas wakacji. Zobaczcie, co działo się tego lata…

WARSZTATY PLASTYCZNE
Młodzi artyści nie mieli czasu na nudę. Ciekawe zajęcia zaproponowały im aż trzy nasze pracownie plastyczne: Color Wheel, Modna Sztuka i Plastelownia. Były zajęcia z malarstwa, rysunku i grafiki warsztatowej. Niektórzy pracowali nad formą przestrzenną postaci i szukali właściwych proporcji i kształtów ludzkiego ciała. Dzieci tworzyły też mydełka i biżuterię z żywicy epoksydowej. Robiliśmy także m.in. linoryty, gliniane naczynia, domy z papieru. Malowaliśmy t-shirty i haftowaliśmy…

WARSZTATY I ZAWODY MODELARSKIE
Majsterkowicze spędzili ciekawie czas podczas zajęć modelarskich. Budowali m.in. modele szybowców. Była też okazja, żeby spróbować swoich sił podczas zawodów samochodów zdalnie sterowanych.

WARSZTATY TANECZNE I RUCHOWE
W naszym programie znalazło się dużo propozycji dla tancerzy. Zarówno tych doświadczonych, jak i początkujących. Najmłodszym zaproponowaliśmy zajęcia ruchowo-muzyczne „Wyginam śmiało ciało”. Chętni poznawali tajniki disco dance. Trenowali także tancerze boogie, którzy dziesięciodniowe warsztaty zakończyli wycieczką do horodyskiego Rancho.
Napięty grafik wakacyjny mieli tancerze Ballo. Uczestniczyli m.in. w warsztatach dancehall, tańca klasycznego, zumby, street dance i tańca jazzowego. Podczas wakacji powstały też nowe choreografie.

WARSZTATY WOKALNE
Śpiewać każdy może? Oczywiście! Liczą się przede wszystkim chęci. Udowodnili to uczestnicy naszych warsztatów wokalnych.

WARSZTATY MUZYCZNE
Uczestnicy zajęć mieli możliwość przygotowania własnych instrumentów. Jak się okazało wyszło tak dobrze, że można było na nich naprawdę grać!
A w ramach poszerzania muzycznych horyzontów zorganizowaliśmy zwiedzanie studia nagrań.

BEZPIECZNE WAKACJE Z CEMEX
Udane wakacje, to bezpieczne wakacje. Dzięki warsztatom zorganizowanym we współpracy z CEMEX, dzieci poznały zasady bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach. Wiedzę przekazywali zawodowcy: strażacy, policjanci i ratownicy.

WARSZTATY EKOLOGICZNE
Podczas plenerowych warsztatów „Powrót do natury-ekologia na ludowo” z Zagrodą Edukacyjną Wolawce nie brakowało zabawy i nauki. Dzieci miały możliwość wykazania się podczas różnego rodzaju konkurencji. Nauczyły się także, jak zrobić ze zboża prawdziwy snopek. Oczywiście nie zabrakło degustacji dawnych potraw.

ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNO-PLASTYCZNE
Jak radzić sobie z negatywnymi emocjami i jak wzmacniać poczucie własnej wartości – tego dowiedzieli się uczestnicy wakacyjnych zajęć profilaktyczno-plastycznych. Podczas zajęć ćwiczyliśmy także wyrażanie uczuć i pragnień oraz kształtowaliśmy empatię.

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE
Pasjonaci fotografii z grupy Paparazzi zgłębiali warsztat fotografii reportażowej. Doskonalili umiejętności w fotografii produktowej, a także uczyli się, jak zatrzymać w kadrze dynamikę tańca.

WARSZTATY KRAJOZNAWCZE
Czas pandemii nie sprzyjał wycieczkom i rajdom. Jednak miłośnicy turystyki spotykali się, aby doskonalić swoją krajoznawczą wiedzę i umiejętności.

CHEŁMSKIE WAKACJE TEATRALNE – link

Zobacz także