Monika w finale ogólnopolskim

Monika Spodniewska z Koła Turystycznego „MłoDziK” po raz kolejny znalazła się w gronie laureatów etapu okręgowego XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Poleskim Parku Narodowym. Z drugim wynikiem ze wszystkich okręgów uzyskała awans do finału ogólnopolskiego, który zostanie rozegrany 3 czerwca w Urszulinie.

Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiadomościami i umiejętnościami z zakresu edukacji ekologicznej, sozologicznej, regionalnej i turystycznej. Pytania dotyczyły środowiska geograficznego, flory, fauny oraz ochrony przyrody Poleskiego Parku Narodowego. Konkurs organizowany jest przez Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Poleski Park Narodowy. Gratulujemy i życzymy sukcesów w Urszulinie.
Opiekunem Koła Turystycznego „MłoDziK” jest nauczyciel Sławomir Korpysz.