Piękne obrazy pięknego miasta

Ponad 120 prac wpłynęło na tegoroczną, jubileuszową edycję konkursu „A ja kocham swoje miasto”. Komisja konkursowa nagrodziła i wyróżniła 30 z nich. W poniedziałek 13 czerwca w Galerii na Górce MDK miało miejsce uroczyste podsumowanie konkursu i otwarcie wystawy pokonkursowej.

W uroczystości wzięły udział m.in. Aneta Szostak, dyrektor Departamentu Promocji, Kultury i Sportu UM Chełm oraz Natalia Jędruszczak, dyrektor Muzeum Ziemi Chełmskiej. Warto podkreślić, że w tegorocznej edycji, komisja konkursowa w składzie Jagoda Barczyńska – historyk sztuki, Muzeum Ziemi Chełmskiej; Krystyna Rutyna – artysta plastyk, inicjatorka konkursu; Elżbieta Krzywicka – artysta plastyk, nauczyciel pracowni plastycznej Color Wheel MDK; Violetta Furtak – nauczyciel pracowni plastycznej Plastelownia i Agata Sobczyk – nauczyciel pracowni inicjatyw kulturalnych MDK, przyznała Specjalną Nagrodę Jubileuszową. Trafiła ona do Bartka Tołyża z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Chełmie. Swoją nagrodę oraz nagrodę muzeum przyznała także dyrektor Natalia Jędruszczak. Laureatami zostali: Emilia Chmielowiec oraz Szymon Birusz – oboje z PM nr 2 w Chełmie.
Pozostali nagrodzeni: Laura Wasilew, Berenika Greluk, Kornelia Krystynek, Amelia Jaryniuk, Fabian Wnuk, Daria Andrusyshyna, Andriiy Nestoruk, Alan Białasz, Liliana Zarek, Aleksandra Niedzielska i Ksenija Homon.
Wyróżnieni: Daria Pastuszak, Pola Gerasim, Aleksandra Szcząchor, Nina Sawicka, Maja Szpejda, Adrianna Suska, Barbara Wolanciuk, Dorian Nowak, Kinga Głąb, Zuzanna Cuper, Melissa Siminiuc, Yana Nestoruk, Anna Chapek, Amelia Tokarska, Kamila Stańkowska i Małgorzata Huber.
Jurorki konkursu gratulując zwycięzcom podkreślały wysoki poziom prac i ich różnorodność. Zwróciły uwagę, że autorzy starali się pokazać na rysunkach nie tylko miejsca rozpoznawalne i będące wizytówką miasta, ale także mniej popularne, jednak równie urokliwe i wartościowe.