Turyści z „MłoDziKa” w finale

Monkia Spodniewska i Michał Królikowski z koła turystycznego „MłoDziK” znaleźli się w gronie laureatów etapu okręgowego XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Poleskim Parku Narodowym i uzyskali oni awans do finału, który zostanie rozegrany 11 czerwca w Urszulinie.

W kategorii klas VI – VIII Monika zajęła II miejsce, natomiast Michał wśród uczniów klas III-V uplasował się na VI miejscu. W konkursie uczestniczyło blisko 100 uczniów z 25 szkół, a uczestnicy muszą wykazać się wiadomościami i umiejętnościami z zakresu edukacji ekologicznej, sozologicznej, regionalnej i turystycznej. Pytania dotyczyły środowiska geograficznego, flory, fauny oraz ochrony przyrody Poleskiego Parku Narodowego. Konkurs organizowany jest przez Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Poleski Park Narodowy i objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego i patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Gratulujemy i życzymy sukcesów w finale ogólnopolskim.

Klub Turystyczno-krajoznawczy MłoDzik – Nauczyciel: Sławomir Korpysz